امروز:   فروردین ۴, ۱۳۹۸    
ویژه ۸ مارس ۲۰۱۹
فيسبوک
مارس 2019
د س چ پ ج ش ی
« فوریه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

تلاش زنان ایرانی برای نه به حجاب اجباری

Women in the World Summitکنفرانس زنان جهان بزرگ‌ترین کنفرانس جهانی در مورد حقوق زنان است که همه ساله در نیویورک، هند، لس‌آنجلس و لندن برگزار می‌شود. ده‌ها زن فعال از سراسر دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند تا در مورد حوزه کاری خودشان برای سه هزار زن سخنرانی کنند. مریل استریپ در «کنفرانس زنان جهان»  از مسیح علی‌نژاد دعوت کرد تا برای حاضران در سالن سخنرانی‌کند

 

***

 

«مسیح علی نژاد، روزنامه‌نگار، با خرمن موهای رشک برانگیز، زندانی و در نهایت از بازگشت به کشورش ایران محروم شد…»

مریل استریپ در «کنفرانس زنان جهان» با این جملات از مسیح علی‌نژاد دعوت کرد تا برای حاضران در سالن سخنرانی‌کند.
مسیح علی نژاد در این سخنرانی گفت : حجاب اجباری فرهنگ ایران نیست،قانونی است تبعیض آمیز که توسط حکومت ایران اعمال شده است… ما دوست داریم وقتی مردم ایران می‌خواهند صدایشان را بلند کنند بی تفاوت نباشید. از شما نمی‌خواهیم بیایید و زنان ایران را نجات دهید زیرا آنها خودشان به اندازه کافی شجاع و باهوش هستند تا صدای خودشان را بلند کنند.

وی به روزنامه‌نگاران گفت نگویید که حجاب اجباری قانون است.

Meryl Streep-Masih Alinejad2

برده برداری هم قانونی بود و اگر کسی علیه برده داری اعتراض نمی‌کرد هنوز هم برده داری وجود داشت.

کنفرانس زنان جهان بزرگ‌ترین کنفرانس جهانی در مورد حقوق زنان است که همه ساله در نیویورک، هند، لس‌آنجلس و لندن برگزار می‌شود.

ده‌ها زن فعال از سراسر دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند تا در مورد حوزه کاری خودشان برای سه هزار زن سخنرانی کنند.

این کنفرانس به صورت زنده در وب سایت زنان در نیویورک تایمز پخش شد، سایت یاهو نیز تیتر امروزش را به زنان ایرانی اختصاص داد که به قانون حجاب اجباری در کمپین آزادی‌های یواشکی نه گفته‌اند.

در این کنفرانس هر زنی از خودش و کشور خودش حرف می زند

هر سال زنانی که علیه جنگ فعالیت می‌کنند، تا زنانی که علیه نقض حقوق شهروندی‌شان تلاش می‌کنند، زنانی که دولت‌های پیشرفته‌ی غربی را نقد می‌کنند تا زنانی که در کشورهای جهان سوم منتقد بودند، اینجا گرد هم جمع می‌شوند. در کنفرانسی به نام ” زنان در جهان “. امسال در کنفرانسی که حدود سه هزار نفره شرکت کردند که در نیویورک هم برگزار شد از مسیح علی نژاد دعوت کردند تا هم داستان زندگی خودش را بگوید و هم داستان زندگی زنانی که تاکنون با آنها مصاحبه کرده یا صدایشان را به گوش رسانه‌های بزرگ‌تر رسانده است.، خانم مریل استریپ بازیگر معروف سینما هم مجری این کنفرانس بزرگ است و زنانی از سراسر دنیا در این کنفرانس شرکت می‌کنند، از ایران، عربستان افغانستان، نیجریه تا مادرانی که در خود آمریکا علیه قانون حمل اسلحه فعالیت می‌کنند تا خبرنگاری از فرانسه و ترکیه که آنها هم برای گزارش‌های شان تحت فشار و حمله قرار گرفته‌اند. این کنفرانس صدای زنانی است که برای بهتر شدن وضعیت کشورهای خودشان در هر جایگاهی که هستند تلاش می‌کنند. هیچ کشوری بی ایراد و خالی از ظلم نیست اما کشوری بیشتر رشد و پیشرفت می‌کند که صدای منتقدانش را خفه نکند. مسیح علی نژاد هم نوشت که در این کنفرانس نماینده همه زنان ایران نیست بلکه صدای همان بخش از زنان و مادرانی است که در موردشان مستند ساخت، گزارش تهیه کرد و یا با آنها مصاحبه کرد و عکس و مطالب شان را منتشر کرد. بخش کوتاهی از مستند ٨٨ که پیش‌تر در تلویزیون من و تو بخش شد در این کنفرانس روی پرده رفت.

«مسیح علی نژاد، روزنامه‌نگار، با خرمن موهای رشک برانگیز، زندانی  و در نهایت از بازگشت به کشورش ایران محروم شد…» مریل استریپ در «کنفرانس زنان جهان» با این جملات از مسیح علی‌نژاد  دعوت کرد تا برای حاضران در سالن سخنرانی‌کند.

تواناـ ۲۳ فروردین ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی