امروز:   مهر ۳, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
سپتامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« آگوست    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

حضور دو نماینده واپسگرای زن در شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن

3-6-600x450اهداف تعریف‌شده در این اجلاس هیچ‌گونه همخوانی‌ای با نظریات دو نماینده حاضر در این جلسه نداشت. به‌عنوان مثال تضمین مشارکت کامل و مؤثر زنان و فرصت‌های برابر برای مدیریت در تمام سطوح تصمیم‌گیری در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و زندگی عمومی، پایان‌دادن به همه اشکال تبعیض علیه زنان و دختران در همه‌جا، بازنگری در اعطای حقوق مساوی به زنان در زمینه منابع اقتصادی../

******
روزنامه شرق در بخشی از گزارش خود تحت عنوان «حمله به مولاوردی برای سفر نرفته، سکوت در برابر سفر رفته» می نویسد:
« شصتمین اجلاس کمیسیون مقام زن از ١۴ تا ٢۴ مارس ٢٠١۶ در مقر اصلی سازمان ملل متحد برگزار شد.
دلواپسان منتقد حضور احتمالی معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری دولت یازدهم در کنفرانس مقام زن در نیویورک، چشم خود را بر حضور آلیا و بهمنی دو نماینده اصولگرای مجلس نهم در این اجلاس بستند و حتی از آنها گزارشی هم نخواستند. جمهوری اسلامی ایران درحال‌حاضر جزء ۴۵ کشور عضو این کمیسیون از گروه آسیا و اقیانوسیه است که این عضویت تا سال ٢٠١٩ ادامه دارد. همچنین ایران از ابتدای سال ٢٠١۶ از سهمیه آسیا، یکی از ۴١ عضو هیأت اجرائی نهاد زنان ملل متحد است.
موضوع اجلاس شصتم کمیسیون مقام زن «توانمندسازی زنان و ارتباط آن با توسعه پایدار» تعیین شده بود. اهداف تعریف‌شده در این اجلاس هیچ‌گونه همخوانی‌ای با نظریات دو نماینده اصولگرای حاضر در این جلسه نداشت. به‌عنوان مثال تضمین مشارکت کامل و مؤثر زنان و فرصت‌های برابر برای مدیریت در تمام سطوح تصمیم‌گیری در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و زندگی عمومی، پایان‌دادن به همه اشکال تبعیض علیه زنان و دختران در همه‌جا، بازنگری در اعطای حقوق مساوی به زنان در زمینه منابع اقتصادی و همچنین دسترسی به حق مالکیت و کنترل اراضی و سایر اشکال دارایی، خدمات مالی، ارث و منابع طبیعی طبق قوانین ملی، تنها بخشی از اهداف تعریف‌شده برای این کنفرانس بود. با این حال فاطمه آلیا، نماینده مجلس نهم شورای اسلامی، با اعلام اینکه خط و مشی روزنامه «شرق» معلوم است و حاضر نیست با روزنامه‌ای که به انتشار اخبار کذب تن در می‌دهد مصاحبه کند، از مصاحبه با خبرنگار روزنامه «شرق» خودداری کرد؛ همچنین مهناز بهمنی نماینده کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست خبرنگار «شرق» مبنی بر ارائه گزارش پس از گذشت یک ماه از حضور در کنوانسیون مقام زن، با اعلام اینکه دلیلی برای ارائه گزارش نمی‌بیند، از ارائه توضیحات به «شرق» خودداری کرد ».

کارنامه رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی در خصوص اهداف تعیین شده اجلاس تاریک تر از آن است که به نیاز به توضیحی داشته باشد و تقاوت چندانی با نظرات طالبان یا داعش در منطقه ندارد که با استفاده از شرع و فوانین منسوخ شده ، زنان را چون بردگانی در خدمت اهداف زن ستیزانه خود می خواهند اما زنان ایران چنان که نشان داده اند، زنجیرهای بردگی را بر نمی تابند و برای گسستن آن مبارزه می کنند.

مازنان – ۲۵ فروردین / ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی