امروز:   آبان ۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

هر ۷ ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کند

girls-day-600x405گزارش سازمان نجات کودکان به مناسبت روز جهانی دختر منتشر شده است. بر اساس این گزارش ، هر ۷ ثانیه یک دختر زیر ۱۵ سال ازدواج می‌کند. هند، یکی از کشورهایی است که بالاترین آمار ازدواج دختربچه‌ها را دارد../

*****

این پژوهش تازه می‌گوید که دختران ۱۰ ساله مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند و این موضوع در کشورهایی مثل افغانستان، یمن، هند و سومالی بیشتر است.

گزارش سازمان نجات کودکان به مناسبت روز جهانی دختر منتشر شده است.

سازمان نجات کودکان می‌گوید که ازدواج کودکان می‌تواند چرخه‌ای از آسیب‌ها و سوءاستفاده‌ها را در تمام جنبه‌های زندگی دختربچه‌ها ایجاد کند.

جنگ و درگیری، فقر، بحران‌های انسانی می‌تواند عوامل اصلی اجبار دختران به ازدواج باشد، حقوق ابتدایی دختربچه‌ها مثل آموزش، رشد و حق کودکی، به گفته هله تورنینگ مدیر بنیاد نجات کودکان با ازدواج در کودکی نقض می‌شود.

دختربچه‌هایی که ازدواج می‌کنند، اغلب نمی‌توانند به مدرسه بروند و مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند و به آنها تجاوز جنسی می‌شود. آنها باردار و دچار بیماری‌های مقاربتی از جمله اچ آی وی می‌شوند.

این گزارش که با عنوان «همه آخرین دختران» منتشر شده، کشورهایی را بر اساس بدترین شرایط برای تحصیل دختران و زنان، ازدواج در کودکی، بارداری در نوجوانی، مرگ مادران و همچنین تعداد زنان عضو پارلمان رتبه بندی کرده است.

چاد، نیجر، جمهوری آفریقای مرکزی، مالی، سومالی بدترین کشورهای جهان در این زمینه هستند.

_91758103_gettyimages-460836084

این گزارش همچنین می‌گوید که دخترانی که در کمپ‌های پناهجویی یا در متن بحران‌های اجتماعی و جنگ هستند در خطر ازدواج در کودکی هستند و بسیاری از خانواده‌های پناهندگان، دختران‌شان را برای نجات از فقر و سوءاستفاده جنسی وادار به ازدواج می‌کنند.

این بنیاد، مثالی از یک دختر ۱۳ ساله آواره سوری می‌زند که در لندن وادار به ازدواج با مردی ۲۰ ساله شده و حالا در ۱۴ سالگی دوماهه حامله است.این دختر گفته است: «فکر می‌کردم روز عوسی یک روز عالی باشد اما نبود، روز غمگینی بود. الان خوشحالم که یک بچه دارم، اما من خودم یک بچه‌ام که دارم بچه‌دار می‌شوم.»

در بحران‌ها فراگیر مثل بحران ابولا در سیرالئون که منجر به تعطیلی مدارس شد، دست‌کم ۱۴ هزار مورد بارداری در مورد نوجوانان گزارش شده است.

صندوق کودکان سازمان ملل تخمین می‌زند که تعداد زنانی که در کودکی ازدواج کرده‌اند اکنون ۷۰۰ میلیون نفر است اما تا سال ۲۰۳۰ به ۹۵۰ میلیون نفر می‌رسد.

زمانه / ۲۱ مهر / ۱۳۹۵

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی