امروز:   مهر ۲۶, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

وجود اسناد و شواهد از تدریس مستخدمان در مدارس

3معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استفاده از نیروهای غیرمتخصص بعنوان معلم در مقطع ابتدایی را تایید کرد و گفت: نیروهایی که فاقد صلاحیت تدریس و آموزش بودند (در دولت گذشته)، صرفاً به دلیل اینکه سواد خواندن و نوشتن داشتند، برای تدریس به کار گرفته شدند و بدتر اینکه این افراد را به راحتی نمی‌توان از سیکل خارج کرد…/

*****

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش با بیان اینکه “ما وارثِ تلخ و آزاردهنده یک تصمیم شتابزده و غیرعلمی در دولت گذشته هستیم”، استفاده از نیروهای غیرمتخصص بعنوان معلم در مقطع ابتدایی را تایید کرد و گفت: نیروهایی که فاقد صلاحیت تدریس و آموزش بودند، صرفاً به دلیل اینکه سواد خواندن و نوشتن داشتند، برای تدریس به کار گرفته شدند و بدتر اینکه این افراد را به راحتی نمی‌توان از سیکل خارج کرد!

رضوان حکیم زاده؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: شتابزدگی در را‌ه‌اندازی پایه ششم ابتدایی در شرایطی که کلاس‌های درس آماده نبود، معلمان آموزش لازم را ندیده بودند و حتی برنامه درسی تدوین نشده بود، ناگهان آموزش و پرورش را در مقطع ابتدایی، با کمبود معلم روبرو کرد. در مقابل، برای جبران خسارت‌های وارد شده بواسطه این اقدام عجولانه، تصمیمات بدتری گرفته و اجرا شد.

حکیم‌زاده ادامه داد: بسیاری از کسانی که برای جبران کمبود معلم در مقطع ابتدایی آمدند، تناسب لازم را با استانداردهای دوره ابتدایی نداشتند. از این میان عده‌ای دبیران مقطع متوسطه بودند که سالها در دبیرستان درس داده بودند. این افراد از لحاظ رشته‌ای که خود تحصیل کرده و فضایی که در آن تدریس کرده بودند؛ اصلا هیچ تطابقی با مقطع ابتدایی نداشتند.

حکیم زاده ادامه داد: متاسفانه با بررسی مدارک، اسناد و شواهد برایمان مسجل شده که حتی مستخدم یک مدرسه برای تدریس ابتدایی به کار گرفته شده است! زیاد هم دور نرویم؛ در همین منطقه ۱۸ تهران هم چنین مواردی اتفاق افتاده! متاسفانه در قبال آینده فرزندان این کشور با این طرح مسامحه شد!

او در پاسخ به این سوال که این نفرات چه تعداد هستند و چه میزان از معلمان شاغل را بخود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: معتقدم اینکه تعداد و حجم این دسته افراد چقدر است؛ مهم نیست! مهم این است که یک نفر هم زیاد است؛ چرا که همان یک نفر می‌رود و به ۳۰ -۴۰ دانش آموز درس می‌دهد و مطمئناً روی تمام دوران تحصیلی این دانش‌آموزان اثر سوء خواهد گذاشت.

وی افزود: تعداد چند هزار نفر غیرمتخصص را ضرب در تعداد هزاران دانش آموزانی کنید که تحت آموزش چنین افرادی (به اسم معلم) بوده‌اند؛ آنگاه متوجه میزان خسارتی که این طرح شتابزده به ساختار آموزش و آینده کشور وارد کرد، خواهید شد؛ مجریان این طرح به اشتباه، بنیانی گذاشتند که تا سالیان سال نمی‌تواند جبرانش کرد.

۱ تیر / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی