امروز:   فروردین ۳۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
آوریل 2018
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

یک بنیاد اجتماعی ایران: بیشتر مردم کودک‌آزاری را پنهان می‌کنند

Kinder Gewalt Symbolbild (Imago/Imagebroker)خانواده‌های ایرانی به ندرت اجازه می‌دهند که کسی از کودک‌آزاری جنسی فرزندشان مطلع شود. درحالی که این مخفی‌کاری نه تنها کودک را از درمان درست و رسیدگی صمیمانه محروم می‌کند، بلکه تجاوزگران به حقوق کودک را به ادامه تعرض و تجاوز تشویق می‌کند.

****

به گفته رئیس اورژانس اجتماعی بیشتر خانواده‌های ایرانی کودک‌آزاری را پنهان می‌کنند. خانواده‌های ایرانی به ویژه در گزارش آزار و سوءاستفاده جنسی کودکان خویشتن‌دار و پنهان‌کار هستند.
حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی ایران به خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) گفته است که خانواده‌های ایرانی به ندرت اجازه می‌دهند که کسی از کودک‌آزاری جنسی فرزندشان مطلع شود.
به گفته این مقام مسئول خانواده‌های ایرانی مایل نیستند که “ارگان‌های دولتی مانند اورژانس اجتماعی در این زمینه مداخله کنند”.
گفته می‌شود که سال گذشته نزدیک ۲۷ هزار مورد کودک‌آزاری به اطلاع اورژانس اجتماعی رسیده است، که برخی از آنها جنبه آزار و سوءاستفاده جنسی داشته است.
به گفته همین مقام: «تعداد پسر و دختر مورد سوءاستفاده جنسی برابر بوده به آن معنا که پسران نیز در معرض تهدید سوءاستفاده جنسی قرار دارند.»
موارد کودک‌آزاری هم به صورت کتک زدن و تنبیه بدنی کودکان رواج دارد و هم به صورت سوءاستفاده جنسی توسط بزرگسالان.
بیشتر بخوانید: ثبت ۲۳ هزار مورد کودک‌آزاری و همسرآزاری در ۱۰ ماه

کارشناسان همواره به خانواده‌ها توصیه می‌کنند که به بهانه “حفظ آبرو” سوءاستفاده از فرزندان خود را مخفی نگه ندارند. این موضوع باعث می‌شود که کودک قربانی خشونت یا تجاوز این درد را برای همیشه با خود تحمل کند.

مخفی‌کاری در این مورد نه تنها کودک را از درمان درست و رسیدگی صمیمانه محروم می‌کند، بلکه تجاوزگران به حقوق کودک را به ادامه تعرض و تجاوز تشویق می‌کند.

دویچه وله ـ ۲۴ تیر ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter

نظرات بسته است

آرشیو مطالب قدیمی