امروز:   آذر ۲۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

لغو کلنگ‌زنی پتروشیمی دشتستان با اعتراض مردم

329771_645در پی اعتراض برخی از اهالی آبپخش دشتستان و فعالین محیط زیست، آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی دشتستان (استان بوشهر) با حضور وزیر صنعت لغو شد. معترضین در تجمع خود دستنوشته هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: “پتروشیمی نمی خواهیم”.مشخص نیست که آب مورد نیاز آن باید از کجا تامین و پساب صنعتی آن به کجا سرازیر شود،

 

 

***

 

 

اعتراضات مردمی مانع از کلنگ زنی یک طرح پتروشیمی در استان بوشهر شد.
سایت خلیج فارس در این باره نوشت: در پی اعتراض برخی از اهالی آبپخش دشتستان و فعالین محیط زیست، آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی دشتستان (استان بوشهر) با حضور وزیر صنعت لغو شد.

مدیرکل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور نسبت به بی توجهی استان در این خصوص و نگرفتن تاییدیه محیط زیست انتقاد کرده و گفته بود: پرونده این اتفاق برای تصمیم گیری به هیات دولت ارسال می شود.

معترضین در تجمع خود دستنوشته هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: “پتروشیمی نمی خواهیم”. این تجمع اعتراض آمیز مانع کلنگ زنی وزیر صنعت شد و او پس از سخنان کوتاهی محل را ترک کرد.

معترضان با اعلام این که پروژه فاقد مجوزهای زیست محیطی است و مشخص نیست که آب مورد نیاز آن باید از کجا تامین و پساب صنعتی آن به کجا سرازیر شود، خواهان جابجایی محل این پروژه شدند.

وزیرصنعت، معدن و تجارت پس از مشاهده اعتراضات، بدون این که کلنگ احداث این پروژه را بر زمین بزند با اعلام این که در عمر کاریش برای اولین بار شاهد چنین رفتار اعتراض‌آمیز برای شروع عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ صنعتی است، گفت: تا هفته آینده امام جمعه و مسئولان ذی‌ربط در منطقه آب‌پخش دشتستان با نشست با مسوولان استان بوشهر نسبت به مکان ساخت این پروژه باهم به تفاهم برسند، واگرنه پروژه به نقطه دیگری منتقل می شود.

فرارو ـ ۹ مرداد ۱۳۹۶
این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی