امروز:   اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
می 2019
د س چ پ ج ش ی
« آوریل    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

مدیریت شهری منهای زنان

3اصلاح‌طلبان پیش از ورود به چرخه مدیریت شهری، حرف‌های زیادی درباره بکارگیری زنان در مدیریت زدند و رای دهندگان لیست امید اغلب از میان زنان و جوانان بودند. حال با در دست گرفتن شورای شهر تهران، هنوز از تحقق این وعده خبری نیست . محمدعلی نجفی، شهردار تهران، چهار معاون خود را سه‌شنبه هفته گذشته منصوب کرد. چهار مردی که همگی پست و مقام دولتی داشته‌اند و البته سه‌نفر از آنها بازنشسته‌اند… /

*****

شهردار تهران در روزهایی که گذشت، حدود ١٣ مورد از پست‌های سازمانی از معاونت گرفته تا مدیر روابط‌عمومی خود را منصوب کرد اما هنوز هم هیچ زنی در میان گزینه‌های او نیست. اصلاح‌طلبان پیش از ورود به چرخه مدیریت شهری حرف‌های زیادی درباره بکارگیری زنان زدند. آنها برای اثبات گفته‌های خود یک کاندیدای زن را در میان گزینه‌های شهرداری تهران معرفی کردند؛ اگر چه در نهایت او هم همراه با سایر کاندیدا از ادامه رقابت با کاندیدای اصلی شهرداری تهران انصراف داد.
محمدعلی نجفی، شهردار تهران، چهار معاون خود را سه‌شنبه هفته گذشته منصوب کرد. چهار مردی که همگی پست و مقام دولتی داشته‌اند و البته سه‌نفر از آنها بازنشسته‌اند. همین سه‌شنبه اعضا در شورای شهر تهران انتقاداتی درباره بازنشسته‌بودن این افراد مطرح کردند. بعد هم با شهردار جلسه‌ای داشتند .
درباره این که حضور زنان و جوانان در مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد. حالا اما شهردار تهران ٩نفر دیگر را به لیست همکاران خود اضافه کرده است.
در میان ١٣نفر از همراهان «نجفی» هیچ نشانی از حضور زنان نیست؛ درحالی که اصلاح‌طلبان در شورای شهر سهم ٣٠درصدی را به‌عنوان یک مطالبه مطرح کردند؛ مطالبه‌ای که به حضور ۶ زن در شورای شهر تهران ختم شد.
پس از انتخاب شهردار تهران ۱۲تن از فعالان سیاسی زن و اصلاح‌طلب ازجمله نمایندگان مجلس، عضو شورای شهر تهران و اعضای شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در دیدار با محمدعلی نجفی شهردار منتخب تهران خواهان بکارگیری زنان توانمند و شایسته در مدیریت‌های میانی و ارشد شهرداری تهران شدند. اتفاقی که با گذشت ٢٠روز از انتصاب محمدعلی نجفی به‌عنوان شهردار تهران، هنوز نیفتاده است. محمد علیخانی در گفت‌و‌گو با «شهروند» دراین‌باره توضیح داد: آقای نجفی تا همین جای کار می‌گوید؛ هنوز زنی که بتواند یکی از معاونت‌های شهرداری تهران را برعهده بگیرد، شناسایی نکرده است
جنجال معاونان بازنشسته شهردار
بکارگیری افراد بازنشسته در سه معاونت شهرداری تهران موضوع بحثی است که هنوز در جریان است و رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در گفت‌وگو با «شهروند» اصرار دارد که بکارگیری این افراد غیر قانونی است، بنابراین پرونده آنان را به کمیسیون حقوقی شورا فرستاده است: «قبل از اعلام تذکر در شورا تمامی قوانین موجود را بررسی کرده‌ام و معتقدم که این انتصاب‌ها غیر قانونی است بنابراین موضوع را با هیأت‌رئیسه هم در میان گذاشتم تا بعد از استعلام از سازمان امور استخدامی کشور تکلیف این انتصاب‌ها روشن شود.»

برگرفته از گزارش شهروند/ ۲۱ شهریور / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی