امروز:   آبان ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

احمد جنتی معلمان را تهدید کرد: اگرمعلمی، سخنان ضدولایت فقیه می‌گوید با او برخورد کنیم

5احمد جنتی در سخنانی در ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری، با تهدید معلمان معترض گفت: اگر معلمی، سخنان ضداسلام، ضدانقلاب و ضدولایت فقیه می‌گوید باید به مقامات بالاتر اطلاع دهیم یا خودمان با او برخورد بکنیم. این روزها سه معلم در بند هستند، عبدی، بهشتی و باغانی؛ آنها نه ضد انقلاب هستند و نه ضد اسلام سخنی گفته‌اند. سه معلم که خواسته‌های صنفی دیگر معلمان را نمایندگی می‌کنند و چیزی نمی‌خواهند جز رشد تعیلم و تربیت در سیستم آموزشی و رسیدن معلمان به حقوق…

******

احمد جنتی در سخنانی در ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری، با تهدید معلمان معترض گفت: اگر معلمی، سخنان ضداسلام، ضدانقلاب و ضدولایت فقیه می‌گوید باید به مقامات بالاتر اطلاع دهیم یا خودمان با او برخورد بکنیم.

این روزها سه معلم در بند هستند، عبدی، بهشتی و باغانی؛ آنها نه ضد انقلاب هستند و نه ضد اسلام سخنی گفته‌اند. سه معلم که خواسته‌های صنفی دیگر معلمان را نمایندگی می‌کنند و چیزی نمی‌خواهند جز رشد تعیلم و تربیت در سیستم آموزشی و رسیدن معلمان به حقوق اولیه‌شان.

کیست که نداند حقوق معلمان پایین است و خواسته‌های صنفی آنان بر حق. سازمان معلمان روز گذشته در بیانیه‌ای که به مناسبت اول مهر منتشر شد نشان داد که به دنبال چیزی جز پا گرفتن تشکل صنفی و احقاق حقوق معلمان و دانش آموزان نیست، به طوریکه در بیانیه سازمان معلمان آمده است: “بگذاریم مدیر در مدرسه و معلم در کلاس از آزادی بیشتری برخوردار باشد. بگذاریم معلمان در حوزه تخصصی خود احساس آزادی و اختیار کنند بگذاریم معلم در کلاس احساس امنیت کند. بگذاریم این احساس مسئولیت و آزادی را به دانش آموزان انتقال دهد و در کلاس نقش رهبری آموزشی خود را ایفا کند. بگذاریم سازمان نظام معلمی تشکیل و معلمان با عملکرد واقعی و کارایی موثر خود سنجیده شوند. بگذاریم معلمان را معلمان و دانش آموزان و اولیاء آنان قضاوت کنند. بگذارید کوشندگان و دلسوزان صنفی معلمان، آزادانه آموزش وپرورش رانقد کنند و نظر دهند و عبدی‌ها و بهشتی‌ها و باغانی‌ها به آغوش خانواده برگردند. بگذارید مهر با مهربانی آغاز شود.”
6
یکی از متخلف‌ترین و پرحاشیه‌ترین مقامات کشور که به عنوان دبیر شورای نگهبان بارها بی طرفی این جایگاه در انتخابات‌های مختلف را نقض کرده، معلمان را تهدید می‌کند و حتی به بهانه‌های واهی از مردم می‌خواهد تا جاسوسی آنان را انجام دهند و اگر نتوانستند به مقامات بالاتر و حتمن امنیتی گزارش دهند، خود با معلمان برخورد کنند.

اگر با تخلفات پیشین دبیر شورای نگهبان در انتخابات مختلف برخورد شده بود و او امروز عهده دار چند جایگاه مهم تصمیم گیر کشور از جمله مجلس خبرگان رهبری نبود، امروز جرات تهدید معلمان زحمت کش کشور را نداشت. هرچند که اقای جنتی نباید خیلی خود را ناراحت کند چرا که قوه قضاییه و اطلاعات سپاه سال‌ها است که با معلمان فعال صنفی برخورد امنیتی می‌کنند و با حکم‌های سنگین مانع از هرگونه فعالیت صنفی و عدالت خواهانه آنان می‌شوند؛ مقامات امنیتی و قضایی پیش تر از این به توصیه های جنتی عمل کرده اند.

به نقل از کلمه –۳۰ شهریور / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی