امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
آخرین نوشته ها

نگرانی شدید همسران رضا شهابی و عبدالفتاح سلطانی از وضعیت وخیم جسمانی آنان

23حال جسمانی رضا شهابی، کارگر زندانی که از ۱۷ مرداد امسال در زندان رجایی‌شهر به‌سر می‌برد، چندان مساعد نیست. وخامت حال جسمانی او باعث نگرانی فعالان کارگری و کنشگران اجتماعی شده تا جایی‌که تعداد زیادی از این کنشگران با امضای متنی خواستار رسیدگی به اوضاع شهابی و آزادی اوشدند..معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی وکیل محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین از وضعیت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرده و هشدار می‌دهد که علیرضا رجایی نه اولین قربانی بی‌قانونی است و نه آخرین آن خواهد بود!…/

*****

حال جسمانی رضا شهابی، کارگر زندانی که از ۱۷ مرداد امسال در زندان رجایی‌شهر به‌سر می‌برد، چندان مساعد نیست.
3
به گزارش ایلنا، چهارشنبه(پنجم مهرماه)، پنجاه و یکمین روز از اعتصاب غذای رضا شهابی است و وخامت حال جسمانی او باعث نگرانی فعالان کارگری و کنشگران اجتماعی شده تا جایی‌که تعداد زیادی از این کنشگران با امضای متنی خواستار رسیدگی به اوضاع شهابی و آزادی او شده‌اند.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی است. او درباره آخرین وضعیت همسرش می‌گوید: دیروز در پنجاهمین روز از اعتصاب غذا، حال رضا وخیم شد و او را برای ساعتی به بیمارستان منتقل کردند و دوباره به زندان برگرداندند. همان مدت کوتاه موفق شدم او را در بیمارستان ببینم. علاوه بر درد پشت و گردن، به‌حدی قوه بینایی و شنوایی‌اش تحلیل رفته که حتی پسرش را از چند متری نشناخت.

خانم رضایی خواسته‌های همسرش را لغو حکم نزدیک به سه سال حبس و انتقال به زندان اوینِ تهران دانست و گفت: نگران سلامتی همسرم هستم و آرزویم این است که به‌زودی سالم به خانه برگردد.

شرایط نامساعد جسمانی شهابی، باعث شده طیف‌هایی از کارگران از او حمایت کنند. برخی اعضای تشکل‌های رسمی صنفی کارگری نیز به قضیه ورود کرده‌ و از وزیر کار خواسته‌اند هر اقدامی می‌تواند برای بهبود وضعیت این کارگر زندانی انجام دهد.

وزیر کار روزهای گذشته پیگیر وضعیت رضا شهابی بوده است.

همچنین علی مطهری(نماینده مردم در تهران) به ایلنا گفته است: درباره آقای شهابی در جریان موضوع هستم و تا حدی مطلع شده‌ام. وظیفه ما به عنوان نمایندگان این است که موضوعات را به نهادهای مربوطه منتقل کرده و از آنها بخواهیم در این‌باره توضیح بدهند و سخت‌گیری نکنند.

به گفته خانواده شهابی، او ۱۷ مرداد پس از مراجعه به زندان متوجه شد مدت مرخصی درمان او را غیبت در نظر گرفته‌‌اند و بایستی نهصد و اندی روز را در زندان بماند.
2
هشدار معصومه دهقان همسر وکیل زندانی عبدالفتاح سلطانی

معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی وکیل محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین نیز بشدت از وضعیت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرده و هشدار می‌دهد که علیرضا رجایی نه اولین قربانی بی‌قانونی است و نه آخرین آن خواهد بود!

به گزارش کلمه، معصومه دهقان از فعالان فرهنگی و همسر سلطانی که ۶ سال گذشته را در بند ۳۵۰ زندان اوین سپری کرده، چند روز پیش در صفحه اینستاگرام خود خبر داده است: امروز ملاقات حضوری داشتیم. همسرم عبدالفتاح سلطانی باز بسیار بیمار بود. گفت چند روزی است مشکل گوارش و کولیت روده او را به شدت اذیت می کند. دو ماه پیش در ایام مرخصی آزمایشات نشان از کم خونی شدید می داد که پزشک گفته بود تا زمانی که موقعیت او تغییر نکند بیماری او بهبود نخواهد یافت!

وی در ادامه نوشته است: متاسفانه بیماری هموروئید به کم خونی او افزوده است. هر چه می گذرد جسم او تحلیل می رود و بیماری نوسان فشار خون و دیسک کمر و گردن و دستگاه گوارش عبدالفتاح گسترش پیدا می کند. دادستانی ضمن اطلاع از بیماری او از اجرای آزادی مشروط و مرخصی معمول او خودداری می کند. علیرضا رجایی نه اولین قربانی بی قانونی ست و نه آخرین آن خواهد بود!

سلطانی از وکلای حقوق بشر ایران عصر روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ بازداشت شد و به دلیل گرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان، مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش و مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۱۸ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ۱۳سال حبس کاهش یافت.

با اعمال قانون تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴ حکم سیزده سال حبس تعزیری عبدالفتاح سلطانی به ده سال کاهش یافت. همچنین محرومیت وی از وکالت نیز به دو سال کاهش یافته است.

حکم سیزده سال حبس تعزیری این وکیل در بند و عضو موسس کانون مدافعان حقوق بشر در حالی کاهش یافته که وی طبق ماده ۵۸ و اینکه بیش از یک سوم حکم خود را گذرانده، هم اکنون بصورت غیرقانونی در زندان نگهداری می شود.

۵ مهر / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی