امروز:   دی ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

احتمال افزایش ازدواج زیر سن قانونی با دستگیری کودکان کار

کودکان-کار-1به گفته ناهید تاج‌الدین این طرح بیشترین آسیب متوجه دخترانی می‌کند که به عنوان کودک کار در خیابان کار می‌کنند چون زمانیکه اقتصاد کودک کار مختل شود، خانواده‌های کودکان کار دچار فروپاشی و شرایط اضطرار خواهند شد و در شرایط اضطرار ممکن است این خانواده‌ها دختران خود را بیشتر و زودتر از قبل مجبور به ازدواج کنند…/

*****

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفته طرح جمع‌آوری کودکان کار می‌تواند به افزایش ازدواج دختران زیر سن قانونی سال کمک کند.

به گفته ناهید تاج‌الدین این طرح بیشترین آسیب متوجه دخترانی می‌کند که به عنوان کودک کار در خیابان کار می‌کنند چون زمانیکه اقتصاد کودک کار مختل شود، خانواده‌های کودکان کار دچار فروپاشی و شرایط اضطرار خواهند شد و در شرایط اضطرار ممکن است این خانواده‌ها دختران خود را بیشتر و زودتر از قبل مجبور به ازدواج کنند.

او با استناد به کارشناسان اقتصادی آمار کودکان کار در ایران را سه تا هفت میلیون نفر دانسته و اضافه کرده برخورد دفعی و تحکم‌آمیز همراه با دستگیری و جمع‌آوری می‌تواند در آینده منجر به شعله‌ور شدن حس انتقام‌جویی و حتی شکل‌گیری جرم نهادینه‌شده در قالب انتقام در این کودکان شود.

فرمانداری تهران از چند هفته پیش با همکاری شهرداری و سازمان بهزیستی اقدام به دستگیری کودکان کار کرده است که همچنان برخی از آنان در اردوگاه‌ها به سر می‌برند و تکلیفشان مشخص نشده است. با همه انتقادهایی که به این طرح مطرح‌شده معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفته این طرح در بقیه کلانشهرها هم اجرایی خواهد شد. بسیاری هشدار داده‌اند این نوع برخوردهای قهری به زیرزمینی‌شدن کار کودکان و آسیب بیشتر به آنها ختم می‌شود. برخی از اعضای شورای شهر تهران هم از شهرداری خواسته‌اند همکاری خود با این طرح قطع کند

به نقل از میدان / ۵ مهر / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی