امروز:   خرداد ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
می 2019
د س چ پ ج ش ی
« آوریل    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

اعتراض دانشجویان شهر کرد بخاطر مرگ دانشجوی پزشکی در خوابگاه

photo_2017-10-08_15-30-46شامگاه جمعه زهره قاسمی، دانشجوی ترم ۹ دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در حمام خوابگاه دانشگاه جان خود را از دست داد. تعدادی از دانشجویان اعلام کردند از چندی قبل بوی گاز را در طبقات ۲ و ۳ خوابگاه استشمام کرده بودند و مدیر امور خوابگاه را نیز در جریان گذاشتند اما سرپرست مدیریت روابط عمومی  دانشگاه  گفت که خانم قاسمی دچار ایست قلبی شد و جان خود را از دست داد

 

 

 

***

 

 

 

به گزارش گروه رکنا شامگاه جمعه دختر جوانی به نام زهره قاسمی، دانشجوی ترم ۹ دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در حمام خوابگاه دانشگاه جان خود را از دست داد.
تعدادی از دانشجویان به تیم تحقیق اعلام کردند از چندی قبل بوی گاز را در طبقات ۲ و ۳ خوابگاه استشمام کرده بودند. حتی مدیر امور خوابگاه را نیز در جریان گذاشتند. اما سید علی درخشان، سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری در پاسخ به این اظهارات گفت: «خانم زهره قاسمی یکی از دانشجویان رشته پزشکی شامگاه جمعه در خوابگاه بهارستان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دچار ایست قلبی و تنفسی شد و با وجود عملیات احیا در بیمارستان، متأسفانه جان خود را از دست داد.

برخلاف اظهارات برخی دانشجویان مبنی براینکه وی دچارمسمومیت با گازشده است، باید گفت که تأسیسات این خوابگاه گازکشی ندارد و سیستم گرمایشی شوفاژ است. با این حال بررسی‌ها آغاز شده است و نتیجه پس از نظریه پزشکی قانونی اعلام می‌شود.»
گمانه زنی ها ادامه داشت تا اینکه پزشکی قانونی علت تامه مرگ زهره را مسمومیت با گاز اعلام کرد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از قول فریده دارابی در این باره اعلام کرد: با توجه به اعلام اولیه پزشکی قانونی مبنی بر مسمومیت این دانشجو با گاز مونوکسید کربن، سرپرست دانشگاه دستور بررسی علت و چگونگی وقوع  حادثه  و برخورد قاطع و قانونی با عاملان و خاطیان را صادر کرده است.
دانشجویان ساکن در این خوابگاه در پیام های گوناگونی به رکنا از کوتاهی مسئولان مربوطه دراین حادثه خبر دادند. یکی از دانشجویان گفت: آمبولانسی که برای انتقال زهره آمده بود فاقد دستگاه اکسیژن بود، اگر این آمبولانس دستگاه اکسیژن داشت شاید اکنون زهره زنده مانده بود. یکی دیگر از دانشجویان در رابطه با شب حادثه گفت: عدم حضور پزشک کشیک در خوابگاه به رقم خوردن این حادثه هولناک کمک کرد. اگر پزشک کشیک در خوابگاه حضور داشت و آموبلانس به موقع می رسید شاید این حادثه تلخ رقم نمی خورد.
ساختمان این خوابگاه سال ۹۴ افتتاح شد و عدم نظارت درست باعث شد پیمانکار وقت به جای استفاده از فولاد از آزبست در کانال کشی استفاده کند که آزبست در سرد و گرم شدن ریزش کرده و باعث این حادثه شده است.
دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به این حادثه تلخ و دردناک مقابل ستاد دانشگاه با نوشته ها و پلاکاردهای اعتراض آمیز تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود و برخورد با خاطیان شدند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی