امروز:   مهر ۳, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
سپتامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« آگوست    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

یک‌چهارم مدارس تهران فرسوده‌اند

5 مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران که در جلسه پارلمان شهری پایتخت حاضر شده‌بود از فقر سرانه آموزشی در تهران گفت و اینکه ۷۰۰ مدرسه از ۴ هزار مدرسه شهر فرسوده هستند و با کوچک‌ترین حادثه‌ای فرو می‌ریزند…/

*****

عباس‌علی باقری در گزارش خود تهران را ازجمله فقیرترین شهرهای کشور از نظر فضای آموزشی اعلام کرد و نشانه آن را وجود کلاس‌هایی ۳۰تا ۴۰نفره در تهران دانست. عباس‌علی باقری گفت: سرانه هر دانش‌آموز تهرانی از فضای آموزشی ۴٫۳ متر است.

این رقم در کشور ۵/۵متر است که البته با استانداردهای بین‌المللی فاصله بسیار دارد. وی از فرسوده بودن فضاهای آموزشی هم سخن گفت و افزود: ۰۰۰۱ مدرسه از ۴هزار و ۹۸مدرسه تهران نیازمند مناسب‌سازی بوده و ۰۰۷ مدرسه نیز فرسوده‌اند ضمن اینکه بسیاری از مدارس شهر به‌دلیل واقع‌شدن در کنار معابر و اتوبان‌ها یا داخل کوچه‌های باریک موقعیت ایمنی استانداردی ندارند. این در حالی است که در تهران حدود یک‌میلیون و ۲۸هزار و ۱۳۶دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند.

6
همچنین تهران برای رسیدن به حداقل‌ها ۰۰۶مدرسه کمبود دارد. به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در میان نزدیک به ۲۰درصد پسران دوره متوسطه رفتارهای پرخطر مشاهده می‌شود و از سوی دیگر در ۲۰درصد دختران در همین مقطع خشم بالا مشاهده می‌شود که هیچ خوب نیست. باقری از نظرسنجی‌ای سخن گفت که براساس آن در حوزه حمایتی حدود ۶۶درصد از دانش‌آموزان گفته‌اند از دوستان و همسالان خود حمایت می‌گیرند که این نشان‌دهنده ضعف جایگاه حمایتی خانواده درمیان دانش‌آموزان نوجوان است.

به نقل از همشهری / ۲ آبان / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی