امروز:   فروردین ۵, ۱۳۹۷    
فيسبوک
تازه ترین مطالب
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
مارس 2018
د س چ پ ج ش ی
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

اعتراض کارگران ایران پوپلین رشت: «زن و بچه‌مان گرسنه‌اند»

کارگران کارخانه نساجی «ایران پولین گیلان» برای دومین روز متوالی در رشت تجمع کردند. این کارگران معترض که شنبه و یک‌شنبه، ۲۰ و ۲۱ آبان‌ماه روبروی ساختمان این شرکت در شهرک صنعتی رشت جمع شدند، سه ماه است که حقوق نگرفته‌اند. حق بیمه سال ۱۳۹۵ آنها نیز پرداخت نشده است. روی پارچه‌نوشته‌های کارگران معترض آمده است که «زن و بچه‌مان گرسنه‌اند. چه کسی پاسخگو است؟»

کارگران می‌گویند که هیچ یک از مقام‌های محلی یا مسئولان شرکتی پاسخگوی اعتراض آنها نبوده است.

این کارگران با قراردادهای موقت سه‌ماهه استخدام می‌شدند اما اکنون مدت قراردادهایشان حتی از این هم کوتاه‌تر شده و به یک ماه رسیده‌است.

فعالان کارگری بارها علیه سیاست‌های کار دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و به‌ویژه مسئله قراردادهای موقت یک‌ یا چندماهه اعتراض کرده‌اند. این قراردادها که طبق قانون کار مجاز شده‌اند، به گفته آنها به تشدید استثمار کارگران می‌انجامد و تنها به نفع کارفرمایان است.

کارگران ایران پوپلین می‌گویند که از حق داشتن انجمن صنفی محروم مانده‌اند و هیچ نماینده‌ای ندارند. شرکت همچنین کمیته انضباطی این کارخانه را که پیش‌تر در مواردی نمایندگی کارگران را برعهده گرفته بود، منحل کرده است.

یکی از کارگران این کارخانه به «هشت دی»، یک رسانه محلی گیلان گفته است که « چطور می شود شرکتی که درآمد ندارد مدیر عاملش ماشین شاسی بلند سوار است، سال گذشته ۹۵ میلیون تومان از پول شرکت دادند ماشین خریدند، ۳۰۰ میلیون به بهانه گردشگری خرج مهمانسرا کردند در حالیکه تا کنون یک نفر هم توریست نیامد.»

کارفرمایان به کارگران گفته‌اند که درآمدی ندارند و قادر به پرداخت حقوق آنها نیستند.

زمانه ـ ۲۱ آبان ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter

نظرات بسته است

آرشیو مطالب قدیمی