امروز:   مهر ۲۷, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

داروی گران بها ی پوکی استخوان از بیمه خارج شد

Pحذف ناگهانی نام داروی درمانی پوکی استخوان از پوشش سازمان‌های بیمه به این معنا است که سازمان بیمه‌گر می‌گوید هیچ مسئولیتی در برابر بیماری که پوکی شدید استخوان داشته و دچار شکستگی استخوان می‌شود، ندارد… زنان بیشتر در خطر مبتلا به این بیماری هستند و بزرگترین دغدغه ی آنها در میانسالی است

 

 

***

 

 

به نقل ازخبرگزاری ایلنا نوشت، احمدرضا جمشیدی، رییس انجمن روماتولوژی ایران اعلام کرد: با حذف داروی تری‌پاراتاید، مهمترین داروی بیماران مبتلا به پوکی استخوان از فهرست داروهای تحت پوشش بیمه، درمان حدود ۷ هزار بیمار بطور ناگهانی قطع شده و این بیماران بلاتکلیف مانده‌اند.

رییس انجمن روماتولوژی ایران با تاکید براینکه این دارو تولید داخل ایران است، می‌افزاید: معلوم نیست به کدام دلیل غیرعلمی این دارو از فهرست سازمان‌های ارائه دهنده‌ی خدمات بیمه درمانی خارج شده است.

همین منبع گفته است: طول دوره درمان با این دارو ۱۸ تا ۲۴ ماه است و با قطع به‌یکباره این دارو، هیچ داروی مشابه و درمان دیگری برای جایگزینی آن در حال حاضر وجود ندارد.

رییس انجمن روماتولوژی ایران تاکید کرد: این دارو دارای تکنولوژی بالا و بسیار گران است و بیماران بدون حمایت بیمه‌ها قادر به تهیه این دارو نیستند.

وی تاکید کرد: حذف ناگهانی نام داروی درمانی پوکی استخوان از پوشش سازمان‌های بیمه به این معنا است که سازمان بیمه‌گر می‌گوید هیچ مسئولیتی در برابر بیماری که پوکی شدید استخوان داشته و دچار شکستگی استخوان می‌شود، ندارد.

بر اساس گزارش ایلنا، بهای داروی پوکی استخوان حدود ۶۰۰ هزار تومان است که پیش از این، بیماران، با استفاده از حق بیمه حدود ۶۰ هزار تومان برای تهیه این دارو پرداخت می‌کردند.

این در حالی است به نقل از باشگاه خبرنگاران از بیتوته داریم :

پوکی استخوان، بیماری خاموشی است

این بیماری بزرگ‌ترین دغدغه خانم‌ها برای روز‌های میانسالی است. مشکلی که دیر یا زود سراغ همه ما را خواهد گرفت؛ بنابراین خود را آماده مقابله کنید.

پوکی استخوان «بیماری خاموش» نامیده می‌شود، زیرا علائم بالینی نداشته و در صورت پیشگیری و درمان نکردن پیشرفت می‌کند و اولین بار خود را با عوارض جانبی که همان شکستگی استخوان و حتی گاهی مرگ است نشان می‌دهد. در حالی که این بیماری ناتوان‌کننده، در مراحل اولیه قابل تشخیص، پیشگیری و درمان است.

پوکی استخوان بیماری‌ای است که با کاهش توده استخوانی و تغییر ساختمان میکروسکوپی استخوان، منجر به افزایش شکستگی استخوان و افزایش ریسک شکستگی (نه لزوما بروز شکستگی) می‌شود.

خانم‌ها بیشتر در خطر هستند

در سنین بالای ۵۰ سال ریسک شکستگی‌های شایع از پوکی استخوان در استخوان بالای پا، مهره‌های کمر و انتهای استخوان ساعد افزایش پیدا می‌کند که در خانم‌ها ۴، ۰ درصد و در آقایان ۱، ۲ درصد است.

مطالعات اولیه واحد استئوپروز مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه تهران نشان می‌دهد که متأسفانه دانسیته استخوان (تراکم استخوان) در ایرانیان نسبت به استاندارد‌های بین‌المللی کمتر است.

به‌طوری که در خانم‌ها این دانسیته در ستون فقرات ۵/۶ درصد و استخوان بالای پا ۴/۵ درصد پایین‌تر است و در آقایان این کاهش در ستون مهره‌ها به طور متوسط ۸/۱، ۳ درصد و در استخوان بالای پا ۶/۴ درصد است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

 

 

 

 

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی