امروز:   آذر ۲۱, ۱۳۹۸    

آغاز کار بیست و نهمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران

1بیست و نهمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران از ۸ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی (۱۸تا ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ خورشیدی) در شهر استکهلم برگزار خواهد شد. بنیاد پژوهش‌های زنان ایران در نظر دارد در بیست و نهمین کنفرانس خود به موضوع «متحدان جنبش زنان ایران در منطقه و جهان» بپردازد../

*****

بیست و نهمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران از ۸ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی (۱۸تا ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ خورشیدی) در شهر استکهلم برگزار خواهد شد. بنیاد پژوهش‌های زنان ایران در نظر دارد در بیست و نهمین کنفرانس خود به موضوع «متحدان جنبش زنان ایران در منطقه و جهان» بپردازد.

در بیانیه آغازین بیست و نهمین دوره این کنفرانس آمده: «درهم‌تنیدگیِ نابرابری‌های جنسی و جنسیتی با سایر بی‌عدالتی‌های طبقاتی، مذهبی، قومی و نژادی، و نیز فراوانی وجوه اشتراک میان مطالبات، آرمان‌ها و اهداف جنبش‌های فمینیستی با آرمان‌ها و درخواست‌های سایر جنبش‌های عدالت‌خواهانه، ضرورت یافتن راهکارهایی برای همکاری‌های مشترک را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.»

این کنفرانس برای برخورداری از دستاوردها و تجربیات گروه‌های دیگر و زمینه‌سازی برای حصول اهداف ذکر شده، پرسش‌هایی را به عنوان محورهای اصلی پژوهش در این حوزه مطرح کرده و تاکید کرده است که هرکدام از این پرسش‌ها می‌تواند دربرگیرنده ده‌ها پرسش متفاوت باشد.

ارتباط فعالان زن لایه‌های گوناگون قومی، طبقاتی، مذهبی و اجتماعی و به طور خاص ال‌جی‌بی‌تی در جنبش زنان ایران، همکاری جنبش‌ زنان ایران با دیگر جنبش‌های اجتماعی در ایران، رابطۀ جنبش زنان ایران با فمینیسم به مثابه یک جریان فکری در جهان و در کشورهای همسایه، مبانی بنیادین و ارزشی جنبش زنان ایران در همکاری یا عدم همکاری با سایر گروه‌ها،: همکاری‌های عملی و نظری جنبش زنان ایران با این گروه‌ها، همکاری و همبستگی فعالان سیاسی- اجتماعیِ در خارج از کشور با جنبش‌ زنان ایران و موانع همکاری‌های مشترک از جمله محورهای اصلی پرسش‌های طرح شده برای کنفرانس آینده بنیاد پژوهش‌های زنان است.

بنیاد پژوهش‌های زنان ایران از سال ۱۹۹۰ کنفرانس‌های بین‌المللی خود را با شرکت علاقه‌مندان از سراسر جهان برگزار کرده است و پژوهش‌ها، یافته‌ها و تلاش‌های هنری ارائه شده به این کنفرانس‌ها را به صورت سالنامه منتشر می‌کند.

به نقل از زمانه / ۱۵ آذر / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی