امروز:   آذر ۲۴, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

حاشیه های تمام نشدنی ورزش زنان در حکومت اسلامی ایران

varsehzananیکی از عکاسان زن هفته پیش برای پوشش این مسابقات با فدراسیون بسکتبال تماس گرفت که به او گفتند اگر مردی همراه نداشته باشید می توانید از مسابقات عکاسی کنید اما زمانی که او امروز برای عکاسی به سالن رفت دوربینش را گرفتند و محترمانه عکسهایش را پاک کردند! این اتفاقی در شرایطی رخ داد که خانم کرم زاده نایب رییس بانوان بسکتبال هم در سالن مسابقه حاضر بود!

 

 

***

 

 

به نقل از انصاف نیوز: «الهام یزدی ها» روزنامه نگار ورزشی با انتشار عکسی در تلگرام نوشت:

یکی از عکاسان زن هفته پیش برای پوشش این مسابقات با فدراسیون بسکتبال تماس گرفت که به او گفتند اگر مردی همراه نداشته باشید می توانید از مسابقات عکاسی کنید اما زمانی که او امروز برای عکاسی به سالن رفت دوربینش را گرفتند و محترمانه عکسهایش را پاک کردند! این اتفاقی در شرایطی رخ داد که خانم کرم زاده نایب رییس بانوان بسکتبال هم در سالن مسابقه حاضر بود!

این عکاس هر چه تلاش کرد نتوانست مجوز عکاسی از این مسابقه را از نایب رییس بانوان بسکتبال بگیرد آن هم در شرایطی که از قبل با فدراسیون هماهنگ کرده بود.

نکته ی جالب ماجرا این است که پس از این اتفاق بلندگوی سالن اعلام می کند «لطفاً حجاب های خود را رعایت کنید آقا به سالن می آید»!

در این مسابقه بازیکنان با این که با حجاب بازی می کردند اما هر چند دقیقه یک بار به حجاب آن ها تذکر داده می شد به طوری که آن ها بیشتر از بازی باید مراقب مقنعه و آستین هایشان بودند!

تیم بسکتبال بانوان ایران بعد از سال ها حجابش در فیبا تأیید شد تا بتواند در مسابقات بین المللی حضور پیدا کند اما این اتفاق هم نتوانست درهای سالن را بروی تماشاگران بدون نگاه جنسیتی باز کند مگر این که درها به صورت انتخابی بروی برخی ها بازشود!

در کنار این اتفاقات سؤال این است که وقتی تیم ها پوشش اسلامی دارند چرا مسوولان برگزاری پوشش اسلامی را در سالن رعایت نمی کنند و این گونه از عکاسی در سالن مسابقات جلوگیری می کنند و حتی اجازه ی حضور به خانواده های بازیگنان را بدون تفکیک جنسیتی نمی دهند. بازیکنان در حین بازی و دویدن بیشتر باید مراقب حجابشان باشند تا نکند در عکسی مشکلی پیش بیاید اما مسوولان در کنار زمین مقید به قوانین خود نیستند.

۲۵ دسامبر ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی