امروز:   آذر ۲۴, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

عوارض جسمی در کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند

1aیافته‌های جدید علمی نشان ‌می‌دهند کودکان قربانی آزار جنسی علاوه بر مشکلات روحی و روانی حتی تا ۱۲ سال پس از آزار جنسی از مشکلات جسمی متعددی رنج ‌می‌برند.سالیان سال است که پژوهشگران و پزشکان مشغول تحقیق و تهیه اسناد و مدارک در مورد تاثیرات روحی و روانی آزار جنسی بر روی کودکان هستند…/

******

یافته‌های جدید علمی نشان ‌می‌دهند کودکان قربانی آزار جنسی علاوه بر مشکلات روحی و روانی حتی تا ۱۲ سال پس از آزار جنسی از مشکلات جسمی متعددی رنج ‌می‌برند.

سالیان سال است که پژوهشگران و پزشکان مشغول تحقیق و تهیه اسناد و مدارک در مورد تاثیرات روحی و روانی آزار جنسی بر روی کودکان هستند ولی پرسش این است که در مورد تاثیرات جسمی این پدیده چقدر می‌دانیم؟

اخیرا یک محقق به نام Pascale Vézina-Gagnon که دانشجوی دکترای دانشگاه مونترال کاناداست در این باره تحقیقی انجام داده است که در نشریه طب کودکان منتشر شده است.

در این تحقیق شرایط جسمانی دو گروه کودک را بررسی کرد. تعداد ۸۸۲ کودک هم‌سن و سال که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند (گروه قربانی) و همین تعداد بچه‌ای که چنین مواردی را تجربه نکرده بودند در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج بررسی هرگروه بر اساس دختر یا پسر بودن فرد دسته‌بندی شد.

یافته‌ها نشان می‌دهند تا ۱۲ سال بعد از آزار جنسی، دخترانی که در “گروه قربانی” قرار داشتند
۱ / ۲ برابر گروه دیگر علائم بیماری‌های ادراری و مشکلات کلیوی و ۴ / ۱ برابر مشکلات دستگاه تناسلی داشتند.

پسرهای مورد مطالعه از هر دو گروه تفاوت چندانی نداشتند. در میان پسران و دختران نیز تفاوت قابل مشاهده‌ای از لحاظ ابتلا به عفونت‌های مقاربتی مشاهده نشد.

مشکلاتی که در “گروه‌های قربانی” گزارش شده بود، شامل عفونت‌های باکتریایی در دستگاه ادراری و کلیه‌ها و اختلالات آلت تناسلی در پسران، عفونت دهانه رحم، رحم و دستگاه تناسلی در زنان و کیست‌های تخمدان و اختلال در پریود در دختران بود.

یافته‌های این تحقیق کمک می‌کنند تا راهکارهایی پیدا شوند که عوارض جسمی ناشی از آزار جنسی به صورت مزمن به بزرگسالی انتقال پیدا نکنند و در مراحل اولیه درمان شوند.

۳۰ آذر / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی