امروز:   آذر ۲۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

تهدید کمدین زن ایرانی به اسیدپاشی!

zeinabmosawi

استندآپ کمدین‌های زن در ایران با مشکلات زیادی روبرو هستند

زینب موسوی زن ۲۸ ساله متولد قم موانع زیادی را پیش رو برای استند آب کمدین دارد. در ایران کمدین زن بودن برای مردم زیادی تابوست. او در رابطه با کارش می گوید: «یک استندآپ کمدین زن بودن در ایران مثل رقابت در یک مسابقه شنا است در حالی شما ۳ متر از خط شروع عقبتر هستید و دست و پای شما هم بسته است». او منفور تندروهاست. او گفت که تحت فشار  و  تهدید به اسیدپاشی شده است

 

 

***

 

 

به گزارش خبرآنلاین، زینب موسوی، به عنوان زن ۲۸ ساله‌‌ی متولد شده در استان قم دارد موانع زیادی را از پیش رویش بر می‌دارد تا به اولن استند آپ کمدین معروف و البته از سویی بدنام ایران تبدیل شود.موسوی در این مدت که کار می‌کند گروهی از طرفداران هم پیدا کرده ولی در کشوری که استند آپ کمدی در آن نو است او منجر به عصبانیت افراد زیادی هم شده است، در واقع یک کمدین زن بودن در این کشور هنوز برای افراد زیادی تابو است.

او در رابطه با شرایط کاریش گفت: یک استندآپ کمدین زن بودن در ایران مثل رقابت در یک مسابقه شنا است در حالی شما ۳ متر از خط شروع عقبتر هستید و دست و پای شما هم بسته است.    موسوی افزود: با در نظر گرفتن وضعیت فرهنگی و اجتماعی ایران متوجه می‌شوید که اجرای استندآپ در اینجا واقعا سخت است و به عنوان یک کمدین زن وضعیت بدتر هم شد.در واقع موسوی تا قبل از اینکه ویدئو خود را به تلویزیون و یک مسابقه استندآپ بفرستد اصلا شناخته شده نبود، اما بعد از آنکه برای اجرا در این برنامه تلویزیونی انتخاب شد میان جوانان ایرانی محبوب و برای تندروهای ایرانی منفور شد. ژانر استندآپ کمدی مدتی است که در برنامه محبوب تلویزیونی خندوانه وارد ایران شده است، این برنامه به افرادی مثل موسوی فرصتی برای اجرا می‌دهد.

او در رابطه با اجرا خود در برنامه خندوانه می‌گوید: واکنش‌ها فوق‌العاده بود، اجرای اول من موجی را درست کرد که نشان می‌داد که زنان می‌توانند کمدین‌های موفقی باشند.در تلویزیون ایران، انجام شوخی‌های جنسی اقدامی بی سابقه است ولی موسوی یک بار به شوخی در استندآپ خود گفته بود: « مردم دارند اسم بچه‌های خود را همه چیز می‌گذارند و بعید نیست که تا چند سال دیگر کسی اسم بچه خود را برجام بگذارد، ولی برجام یعنی یک برنامه جامع مشترک، چطور ممکن است شما اسم بچه خود را برجام بگذارید در حالی که بچه نتیجه یک عمل مشترک و جامع بدون برنامه است؟»

اینها دقیقا دلایلی هستند که زینب موسی الان تهدید می‌شود، اخیرا در ویدئویی که در آپارات منتشر شده او گفته است که تحت فشار است، او را تهدید به اسیدپاشی کرده‌اند. موسوی قرار است ماه بعدی به توری در مناطق مختلف ایران برود او در این رابطه می‌گوید: سخت ترین کار این است که روی صحنه بروید و به بینندگان بگویید من به عنوان یک زن، یک مسلمان، یک ایرانی و یا حتی یک فرد زیبا برنامه اجرا نمی‌کنم. من یک کمدین هستم فقط به برنامه کمدی من نگاه کنید.او در پایان گفت: من به یک چیز اعتقاد دارم و آنهم این است که هیچ غروری در مظلوم بودن وجود ندارد، من خودم را پشت اینکه بسیاری چیزها برای ما زنان سخت است و بسیاری کارها را نمی‌توانیم انجام دهیم مخفی نمی‌کنم ولی هنوز هم شما می‌توانید کارهایی زیادی انجام دهید، هنوز هم می‌توانید خاص باشید.

بهار نیوز ـ اول دی ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی