امروز:   مهر ۲۶, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

خشونت علیه یک زن دوچرخه سوار و قتل ۴ زن!

37روز یکشنبه در حدود ساعت ۱۷:۳۰ در خیابان خاکفرج قم ، دختر دوچرخه سواری توسط یک موتورسوار از پشت هل داده می شود ، تعادل خود را از دست می دهد و از ناحیه صورت و سر به شدت آسیب می بیند….چهار زن به هدف انتقام گیری به گذشت از اعدام یک زندانی به ضرب گلوله به قتل رسیدند

 

 

***

 

 

3ـ تصادف عمدی یک موتورسوار با دختر دوچرخه سوارقمی

به گزارش قم اسپورت، روز یکشنبه در حدود ساعت ۱۷:۳۰ در خیابان خاکفرج قم ، دختر دوچرخه سواری توسط یک موتورسوار از پشت هل داده می شود ، تعادل خود را از دست می دهد و از ناحیه صورت و سر به شدت آسیب می بیند.

وی می گوید: داشتم با آرامش کنار خیابان به سمت منزل ، رکاب می زدم اما ناگهان ضربه ای رو حس کردم دیگه نفهمیدم که چه اتفاقی افتاد. تا اینکه صدای کسی رو شنیدم که می گفت خانم خانم… و به هوش اومدم.

این دوچرخه سوار اینطور ادامه می دهد: بلندم کردن نشوندنم روی جدول کنار خیابون. گفتم چی شده ؟ گفتن تصادف کردی. گفتم چرا ؟ با کی؟ گفت یه موتورسوار عمدا بهت زد و فرار کرد. یهو دوچرخه رو دیدم یادم اومد داشتم رکاب میزدم. بعد از درد کتف و شونه و دستم زدم زیر گریه.

دختر دوچرخه سوار از لحظه تصادف چیزی را به خاطر ندارد. پس از این اتفاق بوده که پلیس و آمبولانس وارد کار می شوند و دوچرخه سوار به بیمارستان منتقل می شود.

این دختر دوچرخه سوار که نخواسته نامش فاش شود می گوید: صورتم که داغون شده. دستم شکسته. کتف و شونه و گردن و زانومم درد میکنه. سرمم که خیلی درد میکنه نمیدونم کی بود. داداشم رفته محل تصادف ولی کسی رو پیدا نکرده . شکایتم امروز داداشم رفته . کارشو راه ننداختن. دوچرخمم ندادن.

با این حال مشکل سپس مرتفع شده و به این موضوع رسیدگی لازم صورت گرفته و دوچرخه وی نیز به او بازگرداتده شده است. در این زمینه همکاری لازم با او صورت گرفته است.

این دیگر چه فرهنگی است؟

فرض کنید یک دختر دوچرخه سوار کنار خیابان در حال طی مسیرش است. واقعا چه فکری می کنیم؟ هر اقدامی در این خصوص ، چه دلمان بخواهد و چه دلمان نخواهد مصداق بی فرهنگی و سلب آزادی و آسایش یک انسان دیگر است.

هنوز هم در شهر ما کسانی هستند که مثلا با دیدن یک ورزشکار در محیط شهری یا یک پارک ، متلکی می پرانند یا می خواهند با بوق و داد و ویراژ و ترساندن ، ابراز وجود کنند و بگویند که ما هم در این عرصه خلقت حضور داریم.

چنین اتفاقاتی در قم سطح فرهنگ اجتماعی در قم را زیر سوال می برد و بهانه به دست کسانی می دهد که می خواهند چهره شهر قم را مخدوش کنند. از آن موتورسوار محترم باید پرسید آیا واقعا چنین رفتاری با خواهر خود را می پسندید؟ این رفتار در قاموس کدام دین و مذهب و فرهنگ و اعتقاد و منش آمده؟

موضوع دیگر پنهان کردن اتفاقاتی از این دست است. برخی به رسانه ها خرده می گیرند که چنین مواردی را منتشر نکنید. سوال این است که اگر منتشر نشود اتفاق مثبتی رخ می دهد؟ وظیفه رسانه ، نشان دادن یک حرکت قبیح به منظور فرهنگ سازی در بین اقشار جامعه است چنان که فرهنگ “پنهان سازی” هرگز در جامعه ما جواب نداده و نخواهد داد.

گویا نیوز ـ ۲۳ د ی ۱۳۹۶

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

nـ کشته شده شدن چهار زن در اثر تیراندازی «ناشناس ها»

قوانین ایران به جای مسئول دانستن حکومت، مسئولیت تصمیم گیری در مورد اعدام متهم در پرونده هایی مانند قتل را به عهده اولیای دم گذاشته است. گذشت اعضای یک خانواده از اعدام زندانی باعث شد بستگان آنان به هدف انتقام گیری به ضرب گلوله مادر و ۳ دختر که نسبت به متهم اعلام گذشت کرده بودند را به ضرب گلوله به قتل برسانند.

 

هرانا ـ ۲۳ دی ۱۳۹۶

 

 

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی