امروز:   تیر ۲۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

از «بازدید نکردن بند زنان اوین» تا تقاضای مادری زجر دیده برای لغو اعدام فرزندش

ramin-afshin-hossein-panahi-300x191سعیدی نماینده زن مجلس : باتوجه به آن‌که به‌گفته مسوولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود ندارد، از بند زنان بازدید نکرده و با این حال از بندهای ۲۰۹ و بخش‌هایی دیگر از زندان مردان بازدید کردیم../نامه شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی به آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان: بخاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم../محمد حسین پناهی پدر رامین و افشین پناهی دو زندانی سیاسی کرد که در اعتصاب غذا بسر می‌برند، سه روز است در همبستگی با فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده است../

*****

****
نماینده زن مجلس: از بند زنان اوین دیدار نکردیم
نمایندگان مجلس امروز بعد از مدت‌ها رای‌زنی و تاخیر برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر به بازدید زندان اوین رفتند. به گفته فاطمه سعیدی نماینده تهران در مجلس فقط چهار نفر از بازداشتی‌های اعتراضات مانده بودند و باتوجه به آن‌که به‌گفته مسوولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود نداشت، از بند زنان بازدید نکردند.

سعیدی گفت: «بازدید بیش از دو ساعت به‌طول انجامید و قرار شد جمع‌بندی نهایی در قالب گزارشی تا فردا در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.»

به گفته این نماینده باتوجه به آن‌که به‌گفته مسوولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود ندارد، از بند زنان بازدید نکرده و با این حال از بندهای ۲۰۹ و بخش‌هایی دیگر از زندان مردان بازدید کردیم./ ایلنا

****
نامه شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی به آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان

بخاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم. همیشه یکی در خطر و یا فراری و یا زندانی بوده است. از وقتی فرزندانم بزرگ شدند، حاکمین نگذاشتند روز خوشی در کنار هم داشته باشیم.
بخاطر ندارم که دیوارهای منزلم، چه زمانی رنگی از شادی و آرامش داشته باشند، فراموش کرده ام چگونه میتوان از ته دل خندید. نمیتوانم گریه نکنم، این حرفها را هم در حالی میزنم که اشک از گونه هایم روان است، اشکی داغ و پر از غم و حسرت.
روزگاری انور در زندان بود و افشین دنبال کارهایش و امروز افشین و رامین در زندان هستند و برادران دیگرش دنبال کارشان، یکی از برادران آنها در آلمان است، امجد حسین پناهی فرزند من که لحظه ای آرام و قرار ندارد، چون رامین برادرش را این هفته به اعدام محکوم کردند.
شش ماه شکنجه و آزار و توهین به او که قلبم را پاره پاره کرده و اکنون وحشت و اضطراب اعدام، آیا میتوانید یک لحظه خودتان را جای من بگذارید. فرزند من یک فعال سیاسی بود و حکومت را قبول نداشت.
امیدوارم اقدامی بکنید و هرکاری که میتوانید انجام دهید رامین را اعدام نکنند. میگویند اگر شما نامه ای به مقامات حکومت ایران بنویسید بسیار تاثیرگذار است. پس بعنوان مادری داغ دیده که یک فرزندم را ترور کرده اند و اکنون یک فرزند ٢۴ ساله دیگرم را میخواهند اعدام کنند، با قلبی زخمی و دردمند از شما میخواهم که کمکم کنید. به مقامات حکومت اسلامی نامه بنویسید و بخواهید رامین دلبند و عزیزم را اعدام نکنند. من از همه کسانیکه مخالف اعدام هستند تقاضای کمک دارم. نگذارید فرزندم را اعدام کنند.
شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی ( دایه شریفه)

****
پدر رامین و افشین حسین پناهی در اعتصاب غذاست

محمد حسین پناهی پدر رامین و افشین پناهی دو زندانی سیاسی کرد که در اعتصاب غذا بسر می‌برند، سه روز است در همبستگی با فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده است. این دو فعال سیاسی و مدنی که همزمان برادر یکدیگر نیز هستند در اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین صبح امروز شنبه هفتم بهمن ماه دست به اعتصاب زدند. آنها طی نامهی رسما اعتصاب غذای خود را به مسوولان زندان مرکزی سنندج اعدام کردهاند.

Ramin-and-Mohammad-Hossein-Panahi

محمد حسین پناهی(راست) و رامین حسین پناهی(چپ)

رامین حسین پناهی که تیر ۹۶ دستگیر شده روز ۵ بهمن سال جاری در دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در احزاب کوردی» به اعدام محکوم شد. افشین و رامین حسین پناهی در اعتراض به این حکم در زندان اعتصاب غذا کرده‌اند.

رامین حسین پناهی که تیر ۹۶ دستگیر شده روز ۵ بهمن سال جاری در دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در احزاب کوردی» به اعدام محکوم شد. افشین و رامین حسین پناهی در اعتراض به این حکم در زندان اعتصاب غذا کرده‌اند.

محمد حسین پناهی که از سه روز پیش در خانه خود اعتصاب غذا کرده ۷۸ ساله است.

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی