امروز:   آذر ۲۴, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
دسامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

بازداشت شهروندان هم چنان ادامه دارد ؛ محکومیت و زندان برای زنان

bazdashtgah-evinدادستان تهران، در “هفتمین جلسه دادستانی تهران پیرامون آسیب‌های اجتماعی” از صدور حکم دو سال حبس برای یکی از زنانی خبر داد که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌‌اش را از سر برداشته بود.. دادگاه نجیبه صالح زاده برگزار شد.. لیلا حسین زاده و سینا ربیعی، دانشجویان دانشگاه تهران به حبس محکوم شدند..بنفشه چراغی، دانشجوى علوم اجتماعى دانشگاه تهران روز مورخ ۱۵ اسفندماه، بازداشت شد.. پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی هنر های زیبا دانشگاه تهران که در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری بازداشت شده بود، توانسته است تماس کوتاهی با خانواده خود داشته باشد. ./

******

*مریم شریعتمداری با تودیع وثیقه از زندان قرچک آزاد شد
عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، در “هفتمین جلسه دادستانی تهران پیرامون آسیب‌های اجتماعی” از صدور حکم دو سال حبس برای یکی از زنانی خبر داد که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌‌اش را از سر برداشته بود. همزمان گزارش می شود مریم شریعتمداری دیگر معترض به حجاب اجباری که مدتی پیش بازداشت شده بود امروز با تودیع وثیقه از زندان قرچک آزاد شد.
جعفری دولت آبادی در اشاراتی که به نظر در رابطه با پرونده کارن وفاداری و آفرین نیساری بود، این زوج زرتشتی زندانی را نیز به تلاش برای توسعه اندیشه های فمنیستی و مقابله با حجاب متهم کرد.

* دادگاه نجیبه صالح زاده برگزار شد

نجیبه صالح زاده، همسر محمود صالحی از فعالین کارگری امروز در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه شد. در تاریخ ۱۵ اسفندماه شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز نجیبه صالح زاده، همسر محمود صالحی از فعالین کارگری را به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه کرد.

نجیبه صالح زاده در جلسه دادگاه ضمن رد این اتهام اعلام کرده است ” اگر دفاع از همسرم (محمود صالحی) تبلیغ علیه نظام محصوب می شود حرفی برای گفتن ندارم”.

* لیلا حسین زاده و سینا ربیعی، دانشجویان دانشگاه تهران به حبس محکوم شدند
لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران که در تاریخ ۱۱ دی ۹۶، مقابل منزل خود و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود توسط قاضی ماشالله احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال “ممنوع‌الخروجی” محکوم شد، خانم حسین زاده پیش از این ۱۶ روز را در بازداشت سپری کرده بود. همراه با خانم حسین زاده، سینا ربیعی، دیگر دانشجوی دانشگاه تهران توسط همین شعبه به تحمل ۱ حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

*بنفشه چراغی، دانشجوى علوم اجتماعى دانشگاه تهران روز مورخ ۱۵ اسفندماه، بازداشت شد.
یک منبع نزدیک به خانم چراغی به هرانا اطلاع داد “دقایقی پیش خانم چراغی در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.”
هنوز از دلایل و اتهامات احتمالی وارده برای بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست.

* آخرین وضعیت پریسا رفیعی، دانشجوی بازداشت شده دانشگاه تهران

پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی هنر های زیبا دانشگاه تهران که در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری بازداشت شده بود، باوساطت نماینده مجلس شورای اسلامی تهران، روز گذشته توانسته است تماس کوتاهی با خانواده خود داشته باشد. تفهیم اتهام وی در تاریخ ۱۳ اسفندماه به اتمام رسیده و برای او قرار بازداشت موقت صادر شده است.
به گفته نزدیکان خانم رفیعی، وی از زمان بازداشت تا کنون همچنان در سلول انفرادی به سر می برد.

خبرها به نقل از هرانا
۱۶ اسفند / ۱۳۹۶

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی