امروز:   آبان ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

جمله «به ما این دختر خوشگل‌ها را نشون بده» که از تریبون مجلس پخش شد، صداگذاری نبوده است

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که صدای حاشیه‌ساز پخش شده از تریبون مجلس صداگذاری نبوده است. چند روز قبل در میان نطق جهانبخش محبی‌نیا که درباره بحران اقتصادی در ایران بود، از میکروفن مجلس پخش شد : «به ما این دختر خوشگلا رو نشون بده». این سخنان از رادیوی سراسری پخش و نوار آن دست به دست شد که باردیگر به رسوایی رژیم ولایت فقیه افزوده است . گویا قرار است هیئت نظارت بررسی کند که کدام نماینده جمله «دختر خوشگلا رو به ما هم نشون بده» را گفته است. از نمایندگان دست چین شده نظارت استصوابی رژیم ولایت ولی فقیه آیا باید انتظار دیگری هم داشت؟…/

******

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که صدای حاشیه‌ساز پخش شده از تریبون مجلس صداگذاری نبوده است.

به گزارش ایلنا، مهدی کیایی درباره پخش جملات غیرمتعارف از تریبون مجلس در توییتر خود نوشت: یکی از اعضای هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در رابطه با «به ما این دختر خوشگل‌ها را نشون بده» با شرق مصاحبه کرده و به نقل از من گفته ممکن است این عبارت صداگذاری شده باشد.

وی افزود:‌ لازم است تاکید کنم در این باره اظهارنظری نداشتم و نقل و قول صحیح نیست و البته متاسفم بگویم که صداگذاری هم نبوده است.

چند روز قبل گروهی از نمایندگان در نامه‌ای به علی لاریجانی از هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواسته‌اند با نماینده‌ای برخورد کند که در میان نطق جهانبخش محبی‌نیا درباره بحران اقتصادی در ایران، در میکروفن گفته بود: «به ما این دختر خوشگلا رو نشون بده». این سخنان از رادیوی سراسری پخش شده و نوار آن دست به دست می‌شود. باردیگر به رسوایی رژیم ولایت فقیه افزوده است . این مسئله در روز گذشته هم در مجلس و هم در شبکه‌های اجتماعی بازتاب بیشتری داشت…

در نامه‌ای با امضای بیش از ۸۰ نماینده مجلس شورای اسلامی از فراکسیون‌های مختلف خطاب به هیأت رئیسه آمده است:

«همزمان با نطق آقای محبی‌نیا، صدای دیگری از زبان فردی در تریبون مجلس در رسانه‌ها پخش شده که حاوی کلمات زشت و خلاف شئونات و آموزه‌های اسلامی است، این موضوع باعث جریحه‌دار شدن قلوب ملت شریف و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است. لذا مقتضی است دستور فرمایید فوراً موضوع جهت رسیدگی و اعمال مجازات قانونی مرتکب در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان یا دیگر مراجع قانونی اقدام شود.»

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز پنجشنبه ۳۰ فروردین در سخنانی با اشاره به رسوایی روز گذشته، ضرورت حفظ شأن و کرامت زنان را یادآوری کرد. پروانه سلحشوری در نطق امروز خود گفت جمله «به ما این دختر خوشگلا رو نشون بده» شأن و منزلت زنان ایرانی و مجلس را زیر سئوال برده است.

نطق روز گذشته جهانبخش محبی‌نیا درباره بحران اقتصادی در ایران بود. یکی از نمایندگان در میکروفنی که باز بود، با صدایی پر از شوق و هیجان‌زده به بغل‌دستی خود گفته بود: به ما این دختر خوشگلا رو نشون بده. به حسب‌ تصادف در این لحظه، محبی‌نیا بین دو جمله مکثی کرد و صدای این نماینده به وضوح در صحن علنی طنین انداخت و از رادیو هم پخش شد.

به گزارش زمانه،علیرضا سلیمی، نماینده محلات و عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان به روزنامه شرق دو احتمال را مطرح کرده: صداگذاری شده یا واقعیت دارد. به گفته او اگر صداگذاری شده باشد، باید دید چه کسانی صداگذاری کرده‌اند. اگر واقعیت داشته باشد باید با نماینده متخلف برخورد شود. سلیمی اما در این گفت‌وگو بیشتر به این سمت گرایش دارد که صدا، جعلی بوده و برای تخریب مجلسیان پخش شده است.

قرار است هفته آینده هیأت نظارت درباره این پرونده تشکیل جلسه دهد و بررسی کند که کدام نماینده جمله «دختر خوشگلا رو به ما هم نشون بده» را گفته است. از نمایندگان دست چین شده نظارت استصوابی رژیم ولایت ولی فقیه آیا باید انتظار دیگری هم داشت؟

۳۱ فروردین / ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی