امروز:   دی ۲۹, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
ژانویه 2019
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

هزاران زن در شیلی خواستار پایان آزار جنسی در کشورشان شدند

از چندهفته پیش زنان شیلی با تظاهرات بزرگ خود به مخالفت با خشونت‌های جنسی و آموزش‌های سکسیستی در این کشور برخاسته‌اند. تظاهرات زنان پس از آن آغاز شد که چندین مورد آزار جنسی در شیلی جامعه را با بحران روبرو کرد. این تظاهرات در شهر سانتیاگو، پایتخت شیلی، برگزار شد، اما خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در شهرهای دیگر شیلی نیز زنان در تجمع‌های فراوانی شرکت کردند. شعار تظاهرکنندگان: «نه، یعنی نه»…/

*****
دویچه وله نوشت که هزاران زن در شیلی علیه آزار و خشونت‌های جنسی در این کشور دست به تظاهرات زدند. سازمان‌های دانشجویی گزارش داده‌اند که در تظاهرات شهر سانتیاگو، پایتخت شیلی، ۱۵۰ هزار نفر شرکت کردند. شعار تظاهرکنندگان در مخالفت با خشونت‌های جنسی و آموزش‌های سکسیستی (تبعیض جنسیتی) در این کشور بود.

این تظاهرات در شهر سانتیاگو، پایتخت شیلی، برگزار شد، اما خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در شهرهای دیگر شیلی نیز زنان در تجمع‌های فراوانی شرکت کردند.

شعار تظاهرکنندگان: «نه، یعنی نه»

شرکت کنندگان در این تظاهرات بزرگ بیشتر زنان بودند. بعضی از زنان با بدنی نیمه برهنه در این تظاهرات حاضر شده و چهره خود را نیز پوشانده بودند. تظاهرکنندگان همراه با صدای سازهای کوبه‌ای فریاد می‌زدند: « نه، یعنی نه».

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی نیز در دست داشتند که روی آنها خواست‌هایی در ارتباط با تربیت غیرجنسیتی کودکان و پایان یافتن خشونت‌های جنسی در مدارس و دانشگاه‌ها نوشته شده بودند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که گرچه چند درگیری میان تظاهرکنندگان و ماموران پلیس دیده شدند، اما این تظاهرات در مجموع آرام برگزار شدند.

افزایش شمار خشونت‌های جنسی در شیلی

از ماه آوریل سال جاری میلادی (۲۰۱۸) جنبشی علیه آزار و خشونت‌های جنسی در شیلی آغاز شده و همواره توسعه می‌یابد. نخستین مبارزه علیه آزار جنسی در یکی از دانشگاه‌های این کشور آغاز شد و دانشجویان چندین دانشگاه نیز همبستگی خود را با این مبارزه اعلام کردند.

شیلی در پایان ماه آوریل با بحران دیگری از این دست روبه‌‌رو شد. علت این امر کشته شدن یک دختربچه ۳۰ ماهه در پی تجاوز جنسی احتمالی بود.

نتایج تحقیقی از طرف دادستانی شیلی نشان داده است که در سال گذشته میلادی آمار خشونت نسبت به زنان ۹ درصد افزایش یافته و بیش از نیمی از ۲۲ هزار و ۵۰۰ مورد قربانیان خشونت‌های جنسی ثبت شده، کودکان و نوجوانان بوده‌اند.

۲۷ اردیبهشت / ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی