امروز:   اسفند ۲۹, ۱۳۹۷    
ویژه ۸ مارس ۲۰۱۹
فيسبوک
مارس 2019
د س چ پ ج ش ی
« فوریه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

واکنش پوران درخشنده به آزارجنسی اخیر : از وزارت ارشاد بپرسید چرا نمی‌گذارند

پوران درخشنده کارگردان فیلم جنجالی «هیس، دختران فریاد نمی‌زنند» که تلاش داشت تابوهای اجتماعی درباره حرف زدن از آزار جنسی که شامل دختران می‌شود را بشکند در واکنش به آزار جنسی گروهی در مدرسه‌ای در غرب تهران گفت: چرا نباید کسی که در زمینه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تحقیق می‌کند، بتواند فیلمسازی کند؟ مگر نتیجه فیلم هیس دختران چیزی جز آگاه شدن خانواده‌ها بود و تکانشان نداد؟../

******

به گزارش روز نو: پوران درخشنده کارگردان سینما به آزارجنسی گروهی در مدرسه‌ای در تهران واکنش نشان داد.

پوران درخشنده کارگردان فیلم جنجالی «هیس، دختران فریاد نمی‌زنند» که تلاش داشت تابوهای اجتماعی درباره حرف زدن از آزار جنسی که شامل دختران می‌شود را بشکند در واکنش به آزار جنسی گروهی در مدرسه‌ای در غرب تهران در گفتگو با روزنامه سازندگی گفت: اصلا از ساخت فیلم هیس برای پسران منصرف نشده‌ام، اما این که چرا این فیلم ساخته نشده را باید از مسئولان وزارت ارشاد بپرسید.

*مصمم هستم که فیلمی درباره آزار جنسی برای پسران بسازم. من این را رسالت خودم می‌دانم که درباره مسائل اجتماعی فیلم بسازم و کارنامه من هم همین را نشان می‌دهد.

*چرا نباید کسی که در زمینه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تحقیق می‌کند، بتواند فیلمسازی کند؟ مگر نتیجه فیلم هیس دختران چیزی جز آگاه شدن خانواده‌ها بود و تکانشان نداد؟

*من همان زمان که برای ساخت فیلم «شمعی در باد» تحقیق می‌کردم، یعنی سال ۸۲، در مدارس جنوب شهر با آزار جنسی دانش‌آموزان روبرو شدم که هم در مدارس دخترانه و هم در مدارس پسرانه، چنین اتفاق‌هایی رخ می‌دهد.

*بعد از آن هم که فیلم هیس دختران را ساختم، مجددا در تحقیقی که داشتم دیدم هم خانواده‌ها و هم آموزش و پرورش چه نقش مهمی در پیشگیری از این موضوع دارند که متاسفانه گاهی کوتاهی می‌شود و چنین فجایعی به بار می‌آید.

۱۰ خرداد / ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی