امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
فوریه 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

افزایش نگرانی ها بابت رسیدگی به پرونده تجاوز ۴١ زن ایرانشهری

تعدادی از زنان ایرانشهری با تجمع در فرمانداری این شهر خواستار برخورد با متجاوزان شدند. دادستان کل کشور، با تکذیب دوباره خبر تجاوز به دختران ایرانشهر تهدید کرد که با منتشر کننده آن برخورد می شود. طیبه سیاوشی عضو فراکسیون زنان مجلس، بر مبنای صحبت های مولوی طیب، تأکید کرده که متجاوزان از “پایگاه قدرت و ثروث” برخوردار هستند؛ صحبت هایی که از مقاومت برخی مسئولان قضایی در برابر تأیید این خبر رمزگشایی کند…/

*****

تضاد عجیبی میان مواضع مسئولان مختلف محلی و کشوری پیرامون خبر “تجاوز به ۴١ زن در ایرانشهر” سیستان و بلوچستان شکل گرفته است؛ تضادی که نگرانی ها بابت رسیدگی ناقص به این پرونده را تقویت کرده است.

از سویی دیروز مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان از همه زنان مورد تعرض قرار گرفته دعوت کرد که حتماً شکایت خود را به مراجع قضایی اعلام کنند، و از دیگر سو نیز دادستان کل کشور، با تکذیب دوباره این خبر تهدید کرد که با منتشر کننده آن برخورد می شود. مولوی طیب، امام جماعت یکی از مساجد شهرستان ایرانشهر نخستین کسی بود که تجاوز به ۴١ زن در این شهر را اطلاع رسانی کرد.

دیروز یک خبر دیگر را خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر کرد که سردرگمی مسئولان در برخورد با این موضوع را بزرگتر جلوه داد. به نوشته این خبرگزاری، مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان، یک دختر ٢۴ ساله با “ادعای” مورد تجاوز قرار گرفتن از سوی چهار نفر در ایرانشهر به این نهاد برای انجام مراحل قانونی مراجعه کرده است. مشخص نیست این یک نفر که به پزشکی قانونی شهر مراجعه کرده یکی از همان چهار نفری است که قبلاً شکایت خود را به دادگستری اعلام کرده بودند، یا این که عدد پیگیری کنندگان به پنج نفر رسیده است.

قبلاً مولوی طیب امام جماعت شهرستان ایرانشهر گفته بود بسیاری از قربانیان این جنایت، از ترس آبرو ترجیح می دهند آن را پیگیری نکنند.

البته طیبه سیاوشی عضو فراکسیون زنان مجلس، بر مبنای صحبت های مولوی طیب، تأکید کرده که متجاوزان از “پایگاه قدرت و ثروث” برخوردار هستند؛ صحبت هایی که از مقاومت برخی مسئولان قضایی در برابر تأیید این خبر رمزگشایی کند.

طیبه سیاوشی همچنین قول داده که امروز در صحن علنی مجلس در این مورد سخن خواهد گفت. خانواده های قربانیان این تجاوزها می توانند برای برخوردار شدن از حمایت های قانونی، با این نماینده عضو فراکسیون زنان پارلمان در ارتباط باشند.

٠٩١٢٨٧١۶۵٨٨ شماره تلفن این نماینده شهر تهران است. همچنین کانون زنان حقوق دانان سورا در خراسان رضوی نیز برای عهده گرفتن وکالت این ۴۱ زن اعلام آمادگی کرده است.

٣٧۶١١٧۶٩ به همراه کد مشهد ٠۵١ شماره تلفن ثابت این نهاد مدنی و ٠٩١۵١١٣۵۴٩٩ شماره تلفن همراهی است که می توانید از طریق آن با مسئولان آن صحبت کنید.

آدرس کانال تلگرام کانون زنان حقوق دان سورا نیز https://t.me/kanounsoura است که در بخش ارتباط با ادمین می توانید سوال های خود را در مورد نحوه انجام وکالت زنان ایرانشهری بپرسید.

لطفاً نتایج پیگیری های خود را با ما به نشانی shoma@iranwire.com در میان بگذارید. ضمناً مشاوران حقوقی ایران وایر هم برای پاسخ دهی به پرسش های حقوقی شما آماده هستند.

به نقل از ایران وایر/ ۲۹ خرداد / ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی