امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
فوریه 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

اعتصاب غذی خشک زینب طاهری در زندان قرچک

خانم زینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث که یک روز بعد از اعدام وی در روز دوشنبه بازداشت شد، این وکیل مدافع در زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده است ..در روز اعدام ثلاث، یک پیام توئیتری که به اسم زینب طاهری است اعلام کرد که قصد دارد همه شواهد دال بر بیگناهی ثلاث را افشا کند. به دنبال خبر بازداشت خانم طاهری، در همین حساب توئیتر پیامی منتشر شد که بار دیگر بر بیگناه بودن ثلاث تأکید می‌کند. در شبکه‌های اجتماعی حتی گفته شده بود که خانم طاهری اسنادی در اختیار دارد “که نشان می‌دهد ثلاث راننده اتوبوس مرگ نبوده است”…/

*****

بر طبق اعلام سایت تلگرام خانم زینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث که یک روز بعد از اعدام وی در روز دوشنبه بازداشت شد، این وکیل مدافع در زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده است …

برطبق اخبار موثق از منابع ما در زندان قرچک ورامین، سرکار خانم زینب طاهری از دیروز ساعت ۴ بعدازظهر به سلول انفرادی منتقل میشوند. خانم طاهری به محض بازداشت و درحضور بازپرس اعلام اعتصاب غذا کرده اند و دقایقی قبل بعلت اثرات ناشی از این اعتصاب غذای خشک به بهداری زندان منتقل شدند.
بر این اساس اکنون بیش از ۳۰ ساعت است که او در اعتصاب غذای خشک بسر میبرد و هرگونه عواقب ناشی ازین اقدام متوجه مرجع صادرکننده قراربازداشت و مسئولین زندان است.

زینب طاهری وکیل مدافع محمدرضا ثلاث، بعد از اعدام وی بازداشت شد. محمدرضا ثلاث که در پرونده ی ناآرامی‌های خیابان پاسداران در ارتباط با دروایش گنابادی به ارتکاب سه قتل متهم شده بود، روز دوشنبه ی گذشته اعدام شد.
روز چهارشنبه ٣٠ خرداد/٢٠ ژوئن، خبرگزاری فارس نوشت علت بازداشت زینب طاهری “دروغ پردازی وی در خصوص عدم مجرم بودن راننده ی جنایتکار” است.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفته است: “خانم وکیلی که این روزها با ادعای وکالت از محکوم‌علیه (محمد ثلاث)، داد بیگناهی او را سر داده اصلاً در فرایند دادرسی در دادسرا و دادگاه و در مرحله ی فرجام خواهی در دیوان عالی کشور وکیل این فرد نبوده و پرونده را مطالعه نکرده و از جزئیات پرونده اطلاع ندارد و بعد از قطعیت دادنامه با محکوم‌علیه ملاقات کرده و از او وکالت گرفته و بر مبنای آن از دیوان عالی کشور تقاضای اعاده دادرسی کرده و دیوان نیز بعد از بررسی، قرار رد درخواست اعاده دادرسی را صادر کرده است”.

قبلاً نام زینب طاهری در یکی از اطلاعیه‌های سازمان دیدبان حقوق بشر به عنوان وکیل ثلاث ذکر شده بود. وی طی یک ماه گذشته بارها با خبرگزاری‌های ایرانی به عنوان وکیل محمد ثلاث مصاحبه داشته و از جمله از امکان ملاقات متهم با خانواده‌اش خبر داده بود.

در روز اعدام ثلاث، یک پیام توئیتری که به اسم زینب طاهری است اعلام کرد که قصد دارد همه شواهد دال بر بیگناهی ثلاث را افشا کند. به دنبال خبر بازداشت خانم طاهری، در همین حساب توئیتر پیامی منتشر شد که بار دیگر بر بیگناه بودن ثلاث تأکید می‌کند. در شبکه‌های اجتماعی حتی گفته شده بود که خانم طاهری اسنادی در اختیار دارد “که نشان می‌دهد ثلاث راننده اتوبوس مرگ نبوده است”.

۳۱ خرداد / ۱۳۹۷

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی