امروز:   آذر ۲۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for تیر ۱۹ام, ۱۳۹۸

مردستیزى نتیجه مردسالارى یا فمنیسم

تاریخ مذکرى که پیدایش‌اش را با مرد آغاز مى‌کند و براى زن نه تنها هویت مستقل بلکه حتی موجودیت مستقلى در آفرینش نیز قایل نیست؛ تاریخ مذکرى که به جز الهه‌هاى اساطیری به تمامى ذیل خدا یا خدایان آسمانى و ادیان مذکر تعریف مى‌شود، بدیهى است که تمامى مسئولیت هستى را نیز بر دوش انسان مذکر مى‌گذارد و خرد مذکر چونان که محق مطلق در برابر هستی و جامعه است مسئول مطلق نیز می‌شود! ادامه مطلب »

بررسی جرم اسیدپاشی در قوانین کشورهای دیگر

بررسی جرم اسیدپاشی در قوانین کشورهای دیگراسیدپاشی یا حمله با اسید شکل معاصر زیر پا گذاشتن حقوق انسانی است. افزایش تعداد اسیدپاشی‌ها، لیست قربانیان منتظر اجرای عدالت را طولانی و طولانی‌تر می‌کند. برای غلبه بر این معضل اجتماعی نیاز است که این مسئله به یک دغدغه عمومی تبدیل شود و مقامات رسمی کشورها نیز برای رفع این معضل دست به اقداماتی اساسی و عملی بزنند. اسیدپاشی جرمی علیه حقوق بشر است و رعایت حقوق بشر بر اساس اعلامیه‌ها و قراردادهای بین‌المللی برای همه افراد تضمین شده است… ادامه مطلب »

زخم‌خوردگان از تماشای خشونت

Photo: vadimphoto1/depositphotos.comاثرات خشونت خانگی بر کودکان و نوجوانان؛ کودکانی که در معرض خشونت‌ خانگی قرار دارند محیطی غیرقابل پیش‌بینی، پرتنش و پر از ترس و اضطراب را تجربه می‌کنند. این موضوع می‌تواند منجر به ترومای عاطفی و روحی شدیدی در زندگی کودک شود. این آثار خشونت اغلب به ترومایی شبیه است که کودکان آسیب‌دیده از خشونت مستقیم تجربه می‌کنند… ادامه مطلب »

پورمحمدی: «قتل‌های زنجیره‌ای خودسرانه نبود، در سیستم اتفاق افتاد»

مصطفی پورمحمدی گفته است که قتل‌های زنجیره‌ای در ایران خودسرانه نبوده و در سیستم اتفاق افتاده استمصطفی پورمحمدی، از چهره‌های اطلاعاتی رژیم فقاهتی، اقرار کرده که «قتل‌های زنجیره‌ای» در ایران خودسرانه نبوده و «در سیستم اتفاق افتاده» است. او نقش سعید امامی در طراحی و اجرای قتل‌ها را نیز منکر شده و برخلاف روایت رسمی حکومتی که سعید امامی و دیگر عوامل قتل‌های زنجیره‌ای را «آلت دست بیگانگان» عنوان کرده، می‌گوید که سعید امامی نه «مدیر پروژه» و نه مقام تصمیم‌گیری یا طراحی و اجرا، بلکه تنها «مشاور وزیر» بوده است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی