امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱ام, ۱۳۹۸

سپیده قلیان در زندان قرچک دست به اعتصاب غذا زد

سپیده قلیان، زندانی محبوس در زندان قرچک به دلیل انتقال به زندان‌های مختلف و به خاطره ظلم‌ها و بی‌حرمتی‌هایی که در حق وی و خانواده‌اش در طی دوران بازداشت روا شده است از امروز سه شنبه اول مرداد تا روز تشکیل جلسه دادگاه دست به اعتصاب غذا زد… ادامه مطلب »

کودکان در چرخه استثمار؛ از مافیای زباله تا کولبری

کودکان در چرخه استثمار؛ از مافیای زباله تا کولبری/ قانون کار برای حمایت از کودکان، اصلاح شوددر ارتباط با طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان مطرح شد؛ فاطمه قاسم زاده، رئیس هیئت مدیره شبکه یاری کودکان کار با تاکید بر ضرورت اصلاحات قانونی و تغییر نگاه غالب در پدیده کودکان کار، معتقد است که دستگیری راه‌حل نیست و می‌گوید پافشاری بر اجرای این طرح برای خود ما فعالان حقوق کودک و انجمن‌های حمایت از کودکان نیز جای سوال دارد؛ وقتی طرحی چند بار اجرا می‌شود ولی در عمل به نتیجه مطلوب نمی‌رسد، قاعدتاً بایستی متوقف شود… ادامه مطلب »

زنان کارگر، زنان سرپرست خانوار، و حقوق آنان

در میان گزارش‌های انتشار یافته درخصوص وضعیت کار و زندگی زحمتکشان، اوضاع ناگوار زنان کارگر و زنان سرپرست خانوار معمولاً در سایه قرار می‌گیرد و دربارهٔ آن کمتر خبر و گزارشی منتشر می‌شود. بر پایه برآوردهای رسمی، زندگی زنان کارگر و سرپرست خانوار به‌لحاظ معیشتی فوق‌العاده وخیم است. شورای‌عالی کار در اسفندماه ۹۷ حداقل دستمزد سال ۱۳۹۸ کارگران را یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان تعیین کرد. ادامه مطلب »

زنان فقط برای مسابقات ملی می‌توانند به ورزشگاه بروند

فوتبال ملی ایران در آستانه تعلیق؛ نزدیک به دو ماه قبل فیفا در نامه‌ای به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران از او خواست تا شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌ها را برگزاری مسابقه فوتبال فراهم کند. رئیس فیفا به ایران هشدار داده بود که اگر ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها حل نشود، فوتبال ملی ایران تعلیق می‌شود. این نامه تهدیدآمیز پس از ایمیل و نامه‌نگاری بخشی از زنان دوستدار تماشای فوتبال که در سال‌های اخیر پشت در ورزشگاه‌ها مانده‌ بودند با مسئولان فیفا، به فدراسیون فوتبال ایران رسیده است… ادامه مطلب »

در حمایت از زندانیان سیاسی به میدان بیائیم

فشارهای وارده بر جامعه و به خصوص کارگران و زحمتکشان در اثر غارت و چپاول و اختلاس قدرتمندان آن چنان فزاینده است که فریاد اعتراض کارگران، زحمتکشان، مزد و حقوق بگیران، بازنشستگان و همه اقشار تحت ستم را به زندگی و معیشت اقتصادی بلند کرده است.در این میان اعتراضات اقشار تحت ستم اعم از کارگران و معلمان و سایرین به وضعیت موجود هر روزه با دستگیری و زندان و غل و زنجیر پاسخ داده می‌شود و هر روزه بر تعداد بازداشتیان معترض افزوده شده و بر احکام زندان‌ها سنگینی فزاینده ای اعمال می‌شود تا مبارزان را از حق خواهی باز دارند ادامه مطلب »

نولیبرالی‌کردن فمینیسم

در دهه‌های اخیر، جریان غالبی در فمینیسم از پروژه‌ای معطوف به برابری جنسیتی به ابزاری برای تأمین و ترویج منافع اقتصادی شرکت‌های بزرگ و فراملیتی تبدیل شده است. این شرکت‌ها با بهره‌جویی از برخی ایده‌های فمینیستی مسلط تحت عناوین پرطمطراقی مانند توانمندسازی زنان (در قالب مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها CSR)، افراد را در خدمت گسترش شبکه‌های بازاریابی، فروش و کسب سودهای هنگفت قرار دهند. ارزیابی امتیازات و آسیب‌های اجتماعی همدستی این گرایش فمینیستی با نولیبرالیسم شرکتی موضوع اصلی پژوهش حاضر است ادامه مطلب »

«جمهوری اسلامی راه‌حل‌های دروغین به جنبش زنان ایران القا می‌کند»

نشست «چالش‌های پیش روی جنبش زنان؛ بازخوانی کنش‌های اعتراضی اخیر» شامگاه جمعه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) با سخنرانی‌های یاسمین میظر، سردبیر نشریه “کریتیک” و پژوهشگر دانشگاه آکسفورد، و پروین اردلان، فعال حقوق زنان، در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هومبولت در برلین برگزار شد. ادامه مطلب »

پارتنرم از شکلش راضی نبود

تبلیغاتِ بیمارِ رسانه‌ها در مقوله‌ی زیبایی، زن را به یک ابژه‌ی جنسی صرف تبدیل کرده. یک برده‌ی جنسی کامل با توهم آزادی و اختیار. بعد از عمل‌های بینی و کاشتِ گونه و لب و مژه و ناخن و کشیدن چربی از اینجا و تزریقش به آنجا، جراحی لابیاپلاستی (بریدن لبهای داخلی واژن به قصد زیباسازی) جدیدترین محصول این آشفته بازار رسانه‌ایست ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی