امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۲ام, ۱۳۹۸

روایتی از مقاومت انسان‌های عاشق و حقارت جنایت‌کاران مسلط بر ایران!

منصوره بهکیش: «چگونه می‌توان باور کرد حکومتی که ادعای مبارزه‌اش با امپریالیسم و اعتراض به ظلم و بیدادگری حکومت‌های جهانخوار، گوش جهان و جهانیان را پر کرده است، مسئله‌اش برقراری عدالت و آزادی و دفاع از حقوق محرومان و ستم دیدگان در ایران و جهان باشد. حکومتی که بر مردم کشور خود این چنین ظلم روا می‌دارد و ستمگری را بر مبنای مذهب و تحمیق سازی مردم نهادینه و قانونی کرده، نمی‌تواند مسئله‎اش دفاع از حقوق ستم‌دیدگان در برابر ستمگران باشد. اگر با خوش‌بینانه‌ترین نگاه به عملکرد مسئولان حکومت اسلامی بنگریم، هیچ نقطه‌ی روشنی در گذر این چهل سال برای انسانی‌تر شدن زندگی مردم نمی‌بینیم…» ادامه مطلب »

بررسی اهداف اجتماعی جنبش زنان در افغانستان پس از طالبان

…در کلی‌ترین حالت جنبش زنان به حرکت‌های گروهی از زنان اطلاق می‌شود که برای بهبودی جایگاه زنان در جامعه فعالیت می‌کنند. جنبش زنان در افغانستان هرچند دارای تاریخ مدون و غنی نیست، ولی رگه‌های آن در تاریخ صد سال اخیر، در مراحل مختلف مشاهده می‌شود. این خودنمایی زنان افغانستان در تغییرات اجتماعی–سیاسی بیشتر برجسته بوده است. هر از گاهی که فرصت برای تغییر پیش آمده و فضا برای مشارکت شهروندان مساعد شده زنان نیز به عنوان یک نیروی اجتماعی و سیاسی ظهور و نقش آفرینی کرده‌اند… ادامه مطلب »

مهدیه گلرو؛ فمنیسم هم به نفع زنان و هم به نفع مردان است

مهدیه گلرو؛ فمنیسم به نفع هم زنان و هم مردان است/گفتگو از علی کلائیکلیشه‌های جنسیتی مجموعه‌ای از سنت‌ها و بخشی از فرهنگ است و با حضور در سنت، عرف و مذهب سال‌های سال حضور داشته است. و هنوز هم ادامه دارد. اما چیزی که مدرنیزم به آن اضافه کرد، ابزاری شدن و ابژه شدن زن است. این را در رسانه‌ها و مثلا عرصه تبلیغات می‌بینیم. با اینکه بحث حجاب در ایران خیلی سفت و سخت پیگیری می‌شود، اما در ایران و در صدا و سیما هم، این را داریم. این بحث مفصلی است و گفتگوی جداگانه‌ای را در مورد رسانه و زنان در ایران می‌توان داشت. اما به‌طور خلاصه این کلیشه شدن زنان در تبلیغات بازتولید می‌شود. مثلا همواره در تبلیغات این زن است که، غذا را آماده می‌کند و جلوی مرد می‌گذارد…. ادامه مطلب »

فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی بازداشت شد

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، زندانی عقیدتی زندان تهران بزرگ دوشنبه ۳۱ تیر توسط ۸ تن از نیروهای امنیتی در منزل خواهرش به دلایلی که هنوز مشخص نشده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. سهیل عربی پسر وی از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی نیز محروم بوده است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی