امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۳ام, ۱۳۹۸

تأملی بر بحران محیط زیست و پیامدهای آن

حکومت “اسلامی ” هیچ اعتنایی به حفظ محیط زیست و چرخۀ سالم طبیعت ندارد. رژیم ” فقاهتی” به محیط زیست همچون کالا می‌نگرد و با زیان وارد آوردن به محیط زیست و ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی، تا می‌تواند- بدون توجه به آسیب‌های وارد شده- به فروش خاک و زمین و درخت اقدام کرده و از محیط زیست متعلق به انسان و حیوان به‌مثابه ابزاری برای فرونشاندن عطش سودجویی خود و کسب ثروت استفاده می‌کند…./ ادامه مطلب »

افزایش آمار همسرآزاری در تهران؛ ثبت بیش از ۱۶ هزار پرونده طی سال گذشته

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که با توجه به آمار ثبت شده و ارجاعات به مراکز پزشکی قانونی در تهران، این شهر از نظر همسر آزاری رتبه ششم در کشور را دارد و سال گذشته ۱۶ هزار و ۴۲۰ پرونده همسر آزاری به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شده است. وی با اشاره به رشد ۸ و ۶ دهم درصدی آمار نزاع در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، گفت آمار نزاع در ۲ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۴ و ۱ دهم درصدی داشته است…/ ادامه مطلب »

جلوه‌های خشونت دولتی در شهرها

همه شهرهای ایران، به ویژه تهران، سیمای خشنی دارند. در خیابان گشت‌های پیاده و سواره ارشاد و پلیس، بر در و دیوار نقش‌های جنگ و جنگ‌طلبی. و همه جا حاضرند: مدیران خشن، ملایان عربده‌کش، صدا و سیمای فحاش و عبوس. ساختار حکومت مشروعیت هر شهروندی را در تظاهر به دین دولتی خلاصه می‌بیند. در همه‌ی مراکز آموزشی یا ادارات چنین راهکاری را به کار بسته‌اند. در این راهکار تنها نوع خاصی از پوشش و رفتار مجاز شمرده می‌شود. ../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی