امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۷ام, ۱۳۹۸

به بهانه ی ۳۹مین سالگرد درگذشت شاه

این حقایق تلخ نه با وارونه جلوه دادن آن ها، از سینه ی تاریخ ایران زدوده خواهد شد و نه با لاف زنی های اخلاف محمدرضا شاه پهلوی و هواداران آن ها. جنایات دهشتناک جمهوری اسلامی و بلائی که در این چهل سال حاکمیت فقها بر سر مردم ایران آمده است نیز هرگز روزگار سیاه ایران را در دوران سلطنت شاه توجیه نخواهد کرد ادامه مطلب »

تبعیض مثبت؛ شکستن سقف شیشه‌ای و جبران نابرابریهای تاریخی

تبعیض مثبت به معنای فراهم کردن امکانات و شرایط برای گروه‌هایی از جامعه است که مورد تبعیض قرارگرفته‌اند. تبعیض مثبت سیاستی است که ریشه در جنبش‌های مدنی در اعتراض به اثرات ماندگار تبعیض‌های نژادی دارد. سیاست تبعیض مثبت نخستین بار در آمریکا و برای سیاه‌پوستان اجرا شد و بعدها در همین کشور و بسیاری دیگر از کشورها به نفع زنان اجرا شد. تبعیض مثبت درجاهایی وارد می‌شود که گروه‌هایی به دلیل جنس، نژاد، زبان و …مورد رفتارهای ناعادلانه قرارگرفته باشند. آمارها نشان می‌دهد که برنامه‌های تبعیض مثبت به‌روشنی آثار مثبتی داشته است ادامه مطلب »

ملاحظاتی پیرامون خشونت و آزار در محیط کار

پس از قریب دوسال بحث و مذاکره و نقش موثر اتحادیه‌های کارگری و نهادهای معتبر بین‌المللی زنان از جمله سازمان ملل و کارزار”۱۶ روز فعالیت جهانی برای محو خشونت علیه زنان”، همزمان با صدمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار، کنوانسیون محو خشونت و آزار در محیط کار، در ۳۱ خرداد ۹۸ در مقر این سازمان در ژنو، کنوانسیون ۱۹۰ در آخرین روز این کنفرانس به تصویب رسید ادامه مطلب »

«ارسال فیلم کشف حجاب تا ۱۰ سال حبس دارد»

مقام قضایی، موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران با ذکر نام یک روزنامه نگار تهدید کرد: “کسانی که در رابطه با کشف حجاب فیلم بگیرند و برای او ارسال کنند، مشمول قانون مجازات اسلامی هستند که یک تا ۱۰ سال حبس دارد. این در حالی طرح می شود که در ماههای اخیر برخورد با معترضان به حجاب اجباری و کسانی که از ظرفیت شبکه های اجتماعی و رسانه ها برای این اعتراض مسالمت آمیز استفاده می کنند روند صعودی یافته است. در حال حاضر تعدادی از این معترضان در زندانها به سر می برند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی