امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۸

سیاست‌های جمعیتی و سرکوب زنان

از جمله دلایلی که متحدان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مخالفت با طرح افزایش سن ازدواج در ایران می‌آورند، تقابل این طرح با خواست رهبر ایران برای افزایش جمعیت است. روزنامه کیهان که مدیر مسئول آن منصوب رهبر است حتی یک بار این گونه طرح‌ها را توطئه آمریکا برای کاهش جمعیت ایران دانسته بود. به این ترتیب، امروز هر موضوعی که مرتبط با زنان باشد به نوعی با سیاست افزایش جمعیت سنجیده می‌شود…/ ادامه مطلب »

اعتراض ۵۴ نویسنده و هنرمند داخل و خارج کشور به حکم زندان سه نویسنده

بیش از ۵۰ نویسنده و هنرمند داخل و خارج کشور به صدور حکم زندان برای رضا خندان، کیوان باژن و بکتاش آبتین اعتراض کردندبیش از ۵۰ نویسنده و هنرمند داخل و خارج کشور به صدور حکم زندان برای سه نویسنده ایرانی اعتراض کرده‌اند. رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین، اعضای کانون نویسندگان ایران، مجموعا به ۱۸ سال زندان محکوم شده‌اند. نویسندگان بیانیه نوشته‌اند: «اگر انتشار نشریه و تالیف کتاب و رفتن بر سر مزار نویسندگان و هنرمندان جرم امنیتی تلقی شود، چنانکه درباره‌ این سه نویسنده شده است، آن‌گاه به صلاحدید نهادهای امنیتی و قضایی در هر نویسنده‌ مستقل یک مجرم “کشف” خواهد شد.»… ادامه مطلب »

«تحریم‌ها بیماران را مجازات می‌کنند»

طاها شکوری و مادرش در بیمارستان محک تهران در اقتصاد آشفته ایران هزینه دارو و درمان چند برابر بیشتر شده و بیماران خاص از جمله بیماران سرطانی با کمبود دارو مواجه هستند. در این وضعیت سیستم بهداشت و درمان هم توان حمایت از قشرهای کم‌درآمد و محروم جامعه را ندارد. خبرنگار آسوشیتدپرس در تهران یک گزارش میدانی در مورد وضعیت بیماران خاص تهیه کرده است. یکی از کسانی که برای تهیه داروی ام اس سه برابر بیشتر از نرخ بهار سال گذشته پول داده گفته است: «من نمی‌فهمم دونالد ترامپ این تحریم‌ها را علیه چه کسی  وضع کرده. این تحریم‌ها بیماران را مجازات می‌کنند!»… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی