امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۸

«سپیده قلیان» به اعتصاب غذا پایان داد

به‌نقل از صفحه اینستاگرام حیدری منش، وکیلِ سپیده قلیان با توجه به اعلام «سپیده قلیان» مبنی بر اعتصاب غذا تا جلسه دادگاه و  برآورده شدن بسیاری از خواسته‌های او در جهت رفع مشکلات زندان زنان شهرری، نیز بنا به تقاضاهای مکرر خانواده و دوستان، او اعتصاب غذای خود را شکست. از جمله نتایج اعتصاب او می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: ادامه مطلب »

تفاوت پوشش نسل جدید دختران افغان نسبت به مادران

با گذشت چهل سال از ورود مهاجران افغان به ایران، فرهنگ و ارزش­های جامعه مهاجر دچار تغییراتی شده است. یکی از بارزترین تغییراتی که در نسل جدید فرزندان متولد ایران مشاهده می­کنیم، تغییر در نحوه پوشش زنان است. هرچند ایران قوانین بسته ­تری درخصوص نحوه پوشش زنان دارد اما در افغانستان فرهنگ و ارزش­های مردم در خصوص پوشش سخت­ گیرانه­ تر عمل می­کند. برادران و پدران و همسران زنان مهاجر با وجود این که در فضای بازتری نسبت به جامعه افغانستان زندگی می­کنند همچنان به پوشش زنان را کنترل می­ کنند ادامه مطلب »

روایت نازنین زاغری از سلول انفرادی سپاه کرمان در گفت و گو با نرگس محمدی

در زیر بخشی از مصاحبه ای را می خوانید که در زندان توسط نرگس محمدی با نازنین زاغری انجام پذیرفته است. نرگس محمدی با ده تن از زنان زندانی، در مورد تأثیر سلول انفرادی و آنچه که خود شکنجه ی سفید نامیده، مصاحبه کرده است که امیدواریم درآینده ای نزدیک آن را به صورت کتاب منتشرکنیم. لطفا در این پیوند ما را یاری رسانید.   انتشارات زاگرس ادامه مطلب »

نژاد پرستی محدود به گروه و جنسیت خاصی نیست

نژادپرستی در آمریکا هم مثل هرجای دیگر، محدود به گروه و جنسیت خاص نیست. نژادپرستی در یک «فضای محدود و مشخص» شکل نمی‌گیرد و یک «امر مردانه» نیست. این‌که در عکس‌های منتشره از تظاهرات‌های نژادپرستان تعداد زنانی که مشعل‌به‌دست راهپیمایی می‌کنند کمتر از مردان است، گواه بر این نیست که زنان از باورهای خطرناک این گروه‌ها حمایت نمی‌کنند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی