امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۸

وضعیت عاطقه رنگریز و لیلا حسین زاده

روز چهاردهم مرداد جلسه دادگاه #عاطفه_رنگریز به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. برای عاطفه رنگریز قرار وثیقه دو میلیارد تومانی صادر شده است که امکان تامین این قرار برای خانواده ی ایشان وجود ندارد.  نیز رئیسیان وکیل ‏ لیلا حسین‌زاده در توییتر خود خبر داد که امروز ‎موکلش را برای اجرای حکم ۳۰ ماه حبس به بند منتقل کرده‌اند. اگرچه مسئولان دانشگاه تهران بارها اعلام کرده بودند که اجرای حکم زندان دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل آنها خواهد بود این در حالیست که لیلا حسین زاده هنوز دانشجو دانشگاه تهران  است ادامه مطلب »

موتورسواری زنان؛ یک بام و دو هوای ناجا

در قوانین ایران هیچ قانونی وجود ندارد که رانندگی وسایل نقلیه برای زنان را منع کند.  قانون صرفا شرایط فرد را برای راندن کامیون، اتوبوس، موتورسیکلت یا خودروی سواری ذکر کرده است و در هیچ کجای قانون بحث جنسیت راننده مطرح نیست. زنی از اصفهان خواستار گواهینامه رانندگی موتورسیکلت بوده، از پلیس ناجا به خاطر امتناع از این کار شکایت کرده است ادامه مطلب »

نامه ۱۰۰ فعال مدنی به جاوید رحمان

در ضرورت پیگیری بازداشت‌‌ مادران زندانیان سیاسی

۱۰۰ نفر از کنشگران مدنی و سیاسی نامه‌ای به «جاوید رحمان» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران نوشته و از او خواسته‌اند «نسبت به زندانی کردن مادران و بستگان دادخواه که تنها به علت پیگیری پرونده عزیزشان، خود متهم و بازداشت غیرقانونی شده اند توجه ویژه» داشته باشد. ادامه مطلب »

بیانیه ۱۴ کنشگر مدنی حوزه زنان در داخل کشور

برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری‌اسلامی
پس از انقلاب و برقراری رژیم جمهوری‌اسلامی، بسیاری از حقوق اولیه و انسانی ما زنان ایران سلب شد و جنسیت و هویت زنانه ما تحت قیمومیت ولایت مطلقه و جنسیت مردانه و فرهنگ مردسالارانه در آمد، و هر کس علیه این تبعیض جنسیتی لب به اعتراض گشود به توهین و تحقیر، ضرب و شتم و حبس و حتی در مواردی به شکنجه و اعدام گرفتار گردید! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی