امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۸

سهم زنان از اشتغال تنها ۱۹ درصد و مردان ۸۱ درصد!

43بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در سال گذشته سهم زنان از تمام مشاغل مزد و حقوق بگیری تنها ۱۹ درصد و مردان ۸۱ درصد بوده است که این امر نشان می‌دهد مردان و زنان دسترسی بسیار نابرابری به مشاغل مزد و حقوق بگیری در کشور دارند… ادامه مطلب »

آنها مرگ را به طلاق ترجیح می‌دهند

Photo: inesbazdar/depositphotos.comمرد رو به دوربین ایستاده و مدام چاقویش را تکان می‌دهد. به نظر نمی‌رسد بابت جنایتی که مرتکب شده دچار هیجان یا غم پس از فاجعه باشد. یک اتوبوس شهری در پس زمینه تصویر «قاتل» به چشم می‌خورد و صدای او با همهمه مردم آن حوالی در هم تنیده شده. مکالمه مردم با او که مدام چاقویش را تکان می‌دهد، بیش از آنکه شبیه به مکالمه با یک جانی باشد، به مکالمه با یک رهگذر عادی شباهت دارد… ادامه مطلب »

زنان ۹ ساله «بیدک»

Bildergebnis für ‫عکس زنان 9 ساله بیدک در خراسان شمالی‬‎چرا خراسان شمالی یکی از بالاترین آمارهای کودک همسری را دارد؟ در «بیدک» اگر دختری ۹ ساله ازدواج کند، باعث افتخار خانواده می‌شود. اما مریم زیر بار این رسم نرفته و تنها دختر بیدک است که با کمک پدرش تن به این رسم نداده. او می‌گوید: «راستش را بخواهید دخترهای ما از خدا می‌خواهند که زود ازدواج کنند. وقتی دختری در ۹ سالگی ازدواج می‌کند می‌گویند لابد دختر لایقی بوده که زود ازدواج کرده است.»! ادامه مطلب »

حکومت نگران کاهش زاد و ولد، جوانان نگران بیکاری و بی‌پولی

تشویق فرزندآوری در ایران سیاستی است که با توجه به شرایط اقتصادی وخیم به نتیجه نرسیده استآمار رسمی در ایران حاکی از کاهش جمعیت جوان است. چرخش در منحنی رشد جمعیت و ازدواج شاید با آمارهای دیگری نیز قابل توضیح باشد. از جمله میزان امیدواری مردم، بخصوص جوانان به آینده که خود به عوامل متعددی وابسته است، مانند امکانات رفاهی، آزادی‌های فردی و اجتماعی و از همه مهم‌تر یافتن شغلی در بازار کار، در یک کلام اطمینان به آینده. جمهوری اسلامی در هیچ‌یک از این موارد کارنامه درخشانی نداشته است. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی