امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۸

دشوار تر شدن حضور زنان در بازار کار، فاجعه ای دیگر از رژیم ولایت فقیه

با حاکم شدن رژیم ولایت فقیه در کشورمان ، از همان ابتدا زنان با مشکلات فراوانی از جمله مسئله اشتغال و ورود به بازار کار و فعالیت های اجتماعی روبرو شده اند. معضلی که سبب خانه نشین شدن اکثر زنان و در نتیجه گرفتن استقلال اقتصادی و اجتماعی از آنها شده است. متاسفانه با سیاست های زن ستیزانه ، واپس مانده و ارتجاعی رژیم ولایت فقیه ، به رغم پیشرفت زنان در زمینه تحصیلات عالی و افزایش مهارت های فنی و علمی ، همه روزه بر تعداد زنان بیکار افزوده شده …/ ادامه مطلب »

نوشین جعفری، خبرنگار و عکاس سینما و تئاتر بازداشت شد

طی روز های گذشته، نوشین جعفری، خبرنگار و عکاس سینما و تئاتر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هنوز از دلیل بازداشت، نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری خانم جعفری اطلاعی در دست نیست. نوشین جعفری پیش از این در جریان اعتراضات ۱۳۸۸ نیز در منزلش دستگیر شده بود. او آن زمان خبرنگار فرهنگی روزنامه “اعتماد” بود. نوشین جعفری برای عکاسی فیلم “لانتوری” (کارگردان: رضا درمیشیان – تولید: ۱۳۹۴) جایزه بهترین عکاسی را از دومین جشن عکاسان سینمای ایران دریافت کرد…/ ادامه مطلب »

دیوار کوتاه خبرنگاران زن

امروز ۱۷ مرداد است، روز خبرنگار! قشری پر تلاش و مهجور با جایگاهی متزلزل و مخدوش که همواره بیان و رفع مشکلات جامعه اولویت اولشان است، اما برای حل و رفع مشکلات و دغدغه‌های خود در اولویت آخر هستند.. عدم عدالت جنسیتی در شغل خبرنگاری دغدغه بسیاری از زنان فعال این حوزه است. کافی است برای یک بار هم که شده پای درددل زنان و دختران فعال این حوزه بنشینیم ومسائل را از نگاه آنان ببینیم، بدون شک با موضوعاتی برخورد می‌کنیم که شاید هیچ وقت در دایره نگاه و توجه کسی قرار نگرفته است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی