امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۸

هفتمین روز اعتصاب غذا؛ آخرین وضعیت سپیده کاشانی، فعال محیط زیست در زندان اوین

برادر سپیده کاشانی از فعالان محیط زیست بازداشتی با اشاره به اعتصاب غذای خواهرش، خواسته وی را دادرسی عادلانه و منطقی، آزادی موقت و یا انتقال به بندهای عمومی عنوان کرده است. سپیده کاشانی، هومن جوکار، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و امیرحسین خالقی، ۵ تن از متهمین پرونده فعالان محیط زیست دست به اعتصاب غذا زده اند…/ ادامه مطلب »

اعلامیه پشتیبانی ۳۰ فعال اجتماعی و حقوق زنان از بیانیه ۱۴ نفر زنان کنشگرِ جامعه مدنی در ایران

اقدام ۱۴ فعال مدنی که از جمله خواستار استعفای رهبرِ رژیم و گذر از جمهوری اسلامی شده بودند، اکنون با بیانیه مشابه، ۱۴ تن از زنان فعال حقوق کارگری و مدافع حقوق زنان دراعتراض به “آپارتاید جنسی که حاصل نگاه مرد سالارانه نظام فقاهتی ” و سرکوب کننده بدیهی ترین حقوق و آزادی های مدنی و سیاسی است ، دنبال شده است…/ ادامه مطلب »

زنان و تجربه‌های خبرنگاری

«سال‌هاست زنان از فعال‌ترین نیروهای تحریریه‌ها هستند. در شماری از تحریریه‌ها اکثریت قریب‌به‌اتفاق افراد را تشکیل می‌دهند، اما در سازوکارهای مدیریتی و تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری چطور؟ به ندرت در گزینه‎هایی که برای سردبیری و دبیری تحریریه‌ها روی میز است، زنان پیشنهاد می‌شوند.» زنانی که حالا شما یادداشتشان را می‌خوانید، گوشه‌ کوچکی از خبرنگاران زن ایران هستند که تجربه‌ خود را از شکاف‌های جنسیتی در عرصه خبر می‌نویسند.، این صفحه تقدیم می‌شود به خبرنگاران زنی که نیروی اصلی تحریریه‌ها هستند، اما جایشان در سمت‌های مدیریتی مطبوعات خالی است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی