امروز:   آبان ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۸

بازداشت ۳ تن از چهارده زن امضاء‌کننده «بیانیه برای استعفای خامنه‌ای»

فاطمه سپهری، حوریه فرج‌زاده و نرگس منصوری، سه تن از زنان امضاء کنندگان «بیانیه چهارده کنشگر زن برای استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی» در تهران و مشهد بازداشت شدند. دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ چهارده تن از «کنشگران مدنی و فعالان حوزه زنان» در ایران با تکیه به شیوه‌های مدنی و بدون خشونت با اشاره به اینکه «چهار دهه حکومت ولایت مطلقه فقیه منجر به حذف ضدانسانی نیمی از جمعیت کشور» شده،  خواستار گذار کامل از نظام  کنوتی و تدوین قانون اساسی جدیدی»‌اند ادامه مطلب »

وقتی حقوق زنان به یک سلاح ایدئولوژیک نئولیبرالی بدل می‌شود

یک فمینیسم استعمارزدا»، کتاب جدید فرانسواز ورژس مانیفستی است علیه «فمینسم سفید» و استعماری؛ و البته دستورالعملی برای برای فمینستی ناحیه‌زدایی شده و حقیقتاً جهانی. بله، یک «فمینیسم ترا-ملی » که پیش‌شرط تحقق آن، پرده‌برداری از تاریخ استعماری فمینسم نهادگرای غربی است. ادامه مطلب »

بازیگری زیر سایه حکم اعدام، مجرم کودک

فرزاد خوشدست، کارگردان فیلم مستند سینمایی «خط باریک قرمز» که در این اثر، روایتی مستندگونه از تعدادی مجرم نوجوان در کانون اصلاح و تربیت را به تصویر کشیده در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: یکی از بچه‌هایی که با ما در این فیلم همکاری کرد و بازی خوبی از خود نشان داد، به دلیل اتهام به قتل حالا حکمش تایید و به قصاص محکوم شده است. او سنش از ۱۸ سال رد شده و برای گرفتن رضایت باید مبلغ زیادی پرداخت کند و اگر پول را پرداخت نکند قطعا قصاص خواهد شد ادامه مطلب »

توده ای شدن مبارزه انقلابی

راه را برای در هم شکستن درهای زندان و آزادی زندانیان سیاسی هموار می کند!
صد ها زندانی سیاسی که نام شان به هیچ رسانه ای راه پیدا نکرده است! اینان اسیرانی دست رژیم جمهوری اسلامی هستند که می خواهد با شکنجه کردن شان، نمایش اعتراف گیری از آنان، تهدید، خودکشی شدن،بریدن احکام طولانی مدت برای شان ، اعدام و… ، رعب و وحشت را در میان مردم ایجاد کند و آنان را از ادامه مبارزه بازدارد تا بتواند رژیم مستاصل و درمانده خود را نجات دهد! ادامه مطلب »

دستگیری نرگس منصوری از ” ۱۴ کنشگر مدنی حوزه زنان در داخل کشور”

امروز به نقل از تلگرام بیدار زنی #نرگس_منصوری از امضاء کنندگان بیانیه ۱۴زن کنشگر  فعال مدنی و حقوق زنان و  عضو سندیکای شرکت واحد، هنگام  بازگشت به منزل دستگیر شده است. این بیانیه مبنی بر استعفای رهبر حکومت اسلامی و گذار از  این حکومت است. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی