امروز:   آبان ۲۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۸

دفاع مسئول حقوق بشر دولت آلمان از کنشگران حقوق زنان در ایران

بربل کوفلر، مسئول حقوق بشر در وزارت امور خارجه آلمان به احکام حبس طولانی برای سه فعال حقوق زنان یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز در ایران اعتراض کرده و خواستار آزادی آن‌ها شده است. ایران این سه معترض به حجاب اجباری را به ۱۰ سال زندان محکوم کرده است… ادامه مطلب »

«مدارس طبیعت» تعطیل شدند!

مدارس طبیعت، ایده نو و خلاقانه‌ای که در ایران چندسالی بود فعالیت خود را آغاز کرده بود و مجوزش زیر نظر سازمان حفاظت از محیط زیست صادر می‌شد، پس از استقرار مدیر جدید سازمان، با فتوای مراجع تقلید فعالیت این مدارس غیرشرعی اعلام شده و وزارت اطلاعات نیز اعلام کرده دو نفر از بنیانگذاران این مدارس جزو حزب توده ایران بوده‌اند!! ادامه مطلب »

کامیل احمدی، پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی بازداشت شد

کامیل احمدی، نویسنده، مردم‌شناس و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی روز یکشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. گفته شده که دادسرای اوین قرار بازداشت یک ماهه برای این نویسنده صادر کرده است. کامیل احمدی نویسنده کتابها و مقالاتی درباره ختنه زنان، ازدواج زودهنگام کودکان، کودک همسری، ازدواج موقت، دگرباشان جنسی و ازدواج سفید در ایران می‌باشد. وی دارای مدرک کارشناسی در رشته حقوق انتشارات و چاپ از دانشگاه هنر لندن (مدرسه ارتباطات لندن UAL) و کارشناسی ارشد در رشته مردم‌شناسی اجتماعی و مردم‌نگاری تصویری از دانشگاه کنت کانتربری (UOK) انگلستان است… ادامه مطلب »

عدالت سخنگوی قوه قضاییه؛ یک بام و دو هوا درباره متهمان

سخنگوی قوه قضائیه امروز در نشست خبری خود در مورد پرونده حسن رعیت ورود نکرده و گفته: «هرچه بگوییم قبل از اثبات مجرمیت اسم نبرید، باز هم گوش نمی‌دهید. من معذور می‌شوم جزییات را بیان کنم. فقط اصل بازداشت این فرد تایید می‌شود. عناوین اتهامی هم پس از رسیدگی اعلام می‌شود.» اما چند دقیقه بعد در مورد پرونده نوشین جعفری جزئیات را اعلام کرده و می‌گوید: «این فرد نه به جهت عکاس بودن بلکه به لحاظ اهانتی که به مقدسات انجام داده و به ساحت مقدس سیدالشهدا و عزاداری آن حضرت جسارت کرده و تبلیغ علیه نظام هم انجام داده، تحت تعقیب قرار گرفت.»!!! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی