امروز:   آبان ۲۲, ۱۳۹۸    

Archive for مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸

فلسفه اخلاق فمینیستی

برجسته‌ترین متفکران و حامیان نظریات اخلاقی که ما اندیشه‌های آنان را بررسی می‌کنیم در یک ویژگی مشترک هستند و آن این است که همگی مرد هستند. بسیاری از آنان در جوامعی زندگی می‌کنند که به‌طور نظام‌مند نسبت به زنان تبعیض قائل می‌شوند و حتی در اندیشه متفکران بزرگ آن‌ها می‌توان انعکاس این دیدگاه‌ها را مشاهده کرد. از این‌رو جای شگفتی نیست که بسیاری از فیلسوفان برجسته دیدگاه‌هایی را مطرح می‌کنند که در این زمان ما را محدود می‌سازند ادامه مطلب »

نامه ی سرگشاده‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران

خطاب به وزیر علوم در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان
این نامه در حالی نوشته می‏‌شود که دانشجویان فعال جریان صنفی سراسر کشور و دیگر فعالین، به سبب اعتراضات به‌حق‌شان، به حبس‏‌های طولانی‌مدت محکوم‌ شده و برای تحمل این احکام ظالمانه‏‌ یکی پس از دیگری روانه‏‌ی زندان می‏‌شوند. نمونه‏‌ی آشکار و سرکوب برای نابودی «استقلال دانشگاه» این نکته باشد که «انتقاد از انتصاب جنابعالی به‌عنوان وزیر علوم» به‌عنوان مصداق اتهام در احکام دانشجویان درج شده است که بی‏‌تردید از باتوم خوردن در دانشگاه هم دردناک‏‌تر است ادامه مطلب »

پلیس به تجمع حامیان حقوق حیوانات در تهران حمله کرد

روز دوشنبه ۲۸ مرداد، تجمع گروهی از شهروندان و حامیان حقوق حیوانات در اعتراض به کشتار سگ‌های کهریزک توسط پیمانکاران شهرداری که روبروی ساختمان شهرداری تهران برگزار شده بود با مداخله پلیس و ضرب و شتم معترضین به خشونت کشیده شد. تجمع کنندگان خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات شدند ادامه مطلب »

متن یک دختر قشمی و خاطره اش از روز ختنه اش در ۵ سالگی

من الان بیست و شش سال سن دارم بزرگ شدم و کلی تغییر کردم ولی تنها چیزی که تو این همه سال عوض نشد خاطرات بد گذشتم بود بدن من ناقص شده بود و این فکر همیشه همراهم بود. وقتی بیست و چهار سالم شده بود  موضوع ختنه کردن دخترا پیش اومد ناخواسته رو به مادرم کردم و گفتم: تو و خاله رو حلال نمیکنم منو زجر دادین مامانم با  نگاهی داغون گفت: سنتِ باید میشدی ادامه مطلب »

چند نکته درباب مردان ملعون و زنان دریده و آقای پناهیان

«مردی که مطیع زن خود شود و از ترس از او فرمانبرداری کند، ملعون است و خود زن نیز از چنین مردی لذت نمی برد.مهمترین عامل ورود زنان به جهنم زبانشان دانسته شده است نه حجابشان.اغلب دختران بی بند و بار مادران دهان دریده ای دارند که در برابر شوهر خود زبانشان را نگه نداشته اند.»این‌ جملات از زبان علیرضا پناهیان، یکی از واعظین مشهور کشور که منتسب به جبهه پایداری است, منتشر شده ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی