امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for شهریور ۶ام, ۱۳۹۸

«گل سرخ، گُرِ سرب» شعری از محمد نجفی وکیل زندانی در زندان اراک

Quellbild anzeigenمحمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی در زندان اراک با انتقال به بند عمومی به اعتصاب غذای خود پایان داد. وی  از روز شنبه ۲۶ مرداد در پی انتقال به قرنطینه زندان اراک دست به اعتصاب غذا زده بود. آقای نجفی پیشتر در چند پرونده مختلف به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار مطالب در فضای مجازی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. محمد نجفی پس از بازداشت بابت عناوین اتهامی مختلف مجموعا به ۱۹ سال حبس محکوم شده  که هم اکنون در زندان اراک در حال تحمل حبس است.

ادامه مطلب »

نگاهی به «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، آن چه دارد و آن چه ندارد

دیری‌ست که «خشونت» علیه زنان در محافل دانشگاهی و کنشگری ایرانی تبدیل به موضوع قابل توجه و تأملی شده است. این نوع خشونت چه از نوع خشونت عمومی‌ای باشد که زن‌ستیزانه علیه زنان در محیط‌های عمومی اعمال می‌شود، چه از انواع خشونت خانگی باشد که توسط اعضای مختلف خانواده صورت می‌گیرد، بیش از آن که هم‌چون دهه‌های پیشین موضوع اعتراض باشد، در تحقیقات مختلف دانشگاهی تحت مطالعه کمی و کیفی و آماری قرار گرفته و ابعاد گسترده‌تری از آن شناسایی شده است. ../ ادامه مطلب »

عفو بین الملل : اعدام‌های سال ۶۷ جنایتی که پرونده آن هنوز باز است

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای مطبوعاتی که در آستانه‌ی ۷ شهریور، «روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری»، منتشر کرده می‌گوید امتناع مستمر مقام‌ها و مسئولان ایرانی از افشای سرنوشت و محل دفن هزاران مخالف و دگراندیش سیاسی، که در جریان کشتار زندانیان در سال ۱۳۶۷ قهراً ناپدید شده و طی روالی فراقضایی اعدام شدند، بحرانی به وجود آورده که جامعه‌ی جهانی چندین دهه آن را عمدتاً ندیده گرفته است. این نهاد حقوق‌بشری می‌گوید اعدام‌های سال ۶۷ جنایتی است که پرونده آن هنوز باز است…/ ادامه مطلب »

«لازم است به خودمان تلنگر بزنیم»

دستگیری‌های گسترده، حکم‌های سنگین و شرایط اسف­بار زندان‌ها فاجعه ای است که دل­مان را به درد می­‌آورد. این فشارها نه تنها زخم‌­های درمان­‌ناپذیر بر تن و روان زندانیان هستند، بلکه در ارعاب جامعه بی اثر نیستند. اعتراض به این سرکوب‌ها به همراه همبستگی با زندانیان سیاسی و خواسته هایشان وظیفه ما است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی