امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for شهریور ۸ام, ۱۳۹۸

کشتار۶۷ را نه فراموش میکنیم و نه آمران و عاملان این جنایات را می بخشیم!

تا مبارزه برای دادخواهی و عدالت طلبی وجود دارد، جنایت علیه بشریت نه فراموش و نه شامل مرور زمان می شود. گذشت سال ها نمی تواند کشتار فجیع دهه ی شصت و به ویژه قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷، و بطور کلی تمام جنایاتی را که جمهوری اسلامی از فردای روی کار آمدن تا به امروز در ایران مرتکب شده و هم چنان ادامه می‌دهد را در هاله ای از فراموشی فرو ببرد و بی تردید آمران و عاملان این جنایت ها روزی باید در دادگاه های علنی و عادلانه محاکمه و مجازات شوند…/ ادامه مطلب »

«در حمایت از زندانیان سیاسی به دنبال “پرونده جذاب” نباشیم»

تا زمانی که این نگاه تبعیض‌آمیز و تفکیک‌مدار در بطن حرکت‌های حمایتی وجود دارد، تا وقتی که نگاه‌ها تنها روی «اوین» و «رجایی شهر» متمرکز است، تا زمانی که نام تعدادی از زندانیان سیاسی سرشناس مرتبا تکرار می‌شود و باقی زندانیان به «عدد» تقلیل می‌یابند، تا وقتی که همین امکانات محدود موجود را به یک اندازه در بین زندانیان سیاسی تقسیم نکنیم، در عمل شاهد شکل‌گیری حرکتی جمعی و موثر در حمایت از تمام زندانیان سیاسی نخواهیم بود. حمایت از زندانیان‌مان باید به یک انگیزه و دلیل برای کار مشترک تبدیل شود…/ ادامه مطلب »

منع اشتغال زنان، خشونت پنهان در خانواده‌ها

منع اشتغال زنان در خارج خانه از جمله سنت‌های ظالمانه و بخشی از خشونت‌های پنهان علیه زنان در خانواده‌های سنتی است که از سوی نهادهای مذهبی نیز حمایت می‌شود. دختران و زنانی که به دلیل مخالفت پدر یا شوهر اجازه کار کردن پیدا نمی‌کنند، معمولا نه حمایتی قانونی دارند و نه افکار عمومی به تضییع حقوق آنها حساس است…/ ادامه مطلب »

نامه سرگشاده به قاتلان پدرم!

رژیم تهران در رابطه با بزرگترین پاکسازی مخالفین در تاریخ جمهوری اسلامی که بیست[ ۳۱] سال پیش انجام گرفت، تاکنون سکوت کرده. تا امروز گواهی رسمی فوت پدرم از هیچ مرجعی صادر نگردیده و محل دفن او نیز معلوم نیست تا حداقل بتوان به آنجا رفت. شاید باقیمانده جنازه اش در یک گور دسته جمعی در گورستان خاوران تهران است. وزارت امور خارجه ایران در جواب سفارت آلمان در سال ۱۳۷۰ در یک سطر “درگذشت [ اعدام]فرد نامبرده” را تائید می کند…/ ادامه مطلب »

گرتا تونبرگ در نیویورک خطاب به ترامپ: به توصیه‌‌های علمی گوش کنید!

گرتا تونبرگ، فعال نوجوان محیط زیست بعد از دو هفته سفر پرمخاطره به نیویورک رسید. او گفت که “جنگ بشر با طبیعت باید متوقف شود”. این نوجوان ۱۶ ساله سوئدی به ترامپ پیشنهاد کرد که به توصیه‌های علمی گوش کند. قرار است تونبرگ در نشست زیست محیطی سازمان ملل در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹ شرکت کند. آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، شخصا او را به این نشست دعوت کرده است…/ ادامه مطلب »

دور باطل مبارزات سیاسی در ایران

در فضای سیاسی ایران شرایط به گونه ای رقم خورده، که جامعه نسبت به زندانیان سیاسی رابطه ای احساسی و دلسوزانه برقرار کرده است. شکی نیست که افراد پس از بازداشت مورد شدیدترین فشارها قرار می گیرند، اما واکنش جامعه صرفا ایجاد رابطه ای عاطفی با این عناصر پیشرو و معترض است و معمولا اندیشه و باور معترضین و انتقادهایی که ختم به بازداشت و زندان می شود، مورد بررسی قرار نمی گیرد. یک فردِ پیشرو که مورد غضب حکومت قرار گرفت، قطعاً حرفی برای گفتن دارد…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی