امروز:   مهر ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for شهریور ۹ام, ۱۳۹۸

۱۱ سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای یک فعال کارگری؛ حکم عاطفه رنگریز ابلاغ شد

عاطفه رنگریز، فعال کارگری و کنشگر زنان که از ۱۱ اردیبهشت سال جاری (روز جهانی کارگر) در زندان به سر می‌برد، به ۱۱ سال و شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محکوم شد. عاطفه رنگریز، متولد ۱۳۶۷، مجرد و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی از «دانشگاه تربیت مدرس» است. او به همراه ندا ناجی دیگر فعال کارگری و کنشگر زنان و مرضیه امیری خبرنگار روزنامه شرق و جمع دیگری، در تجمعات روز جهانی کارگر، در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. اما پس از چند روز، به دلایل نامشخص به زندان قرچک ورامین منتقل شد که تاکنون در آنجا به سر می‌برد. ادامه مطلب »

مصائب مادرانی که سرپرست هستند ولی رسمیت ندارند

مصائب مادرانی که سرپرست هستند ولی رسمیت ندارند

این روزها در فضای شبکه‌های اجتماعی، درد دل مادرانی شنیده می‌شود که با وجود داشتن حضانت فرزندشان، توان آن را ندارند بدون حکم دادگاه و موافقت دایره سرپرستی، کارهایی را که برای کودک خود لازم می‌دانند، به‌راحتی انجام دهند، کارهایی مانند درمانهای غیراورژانسی، تغییر محل تحصیل، رفتن به سفر و… ادامه مطلب »

موج جدید سرکوب و احکام بی‌سابقه؛ نشانه استیصال نظام

دامنه و شدت برخوردهای امنیتی در هفته‌های گذشته بالا و بعد از دهه شصت بی‌سابقه بوده است. برخوردهای اخیر بیشتر از آنکه اقتدار نظام را نمایان سازد، استیصالش را آشکار می‌کند. به‌نظر می‌رسد آستانه تحمل بخش مسلط قدرت، دستگاه امنیتی و قوه قضاییه به نحو محسوسی کاهش یافته و این پیام را به جامعه و به‌خصوص نیروهای معترض به وضع موجود ارسال می‌کند که نافرمانی و اعتراض، تاوانی سنگین و هزینه‌ای به‌مراتب بیش از گذشته دارد… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی