امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
نوامبر 2019
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archive for آذر ۳ام, ۱۳۹۸

گردهمایی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

کمیته اعتصاب زنان برلین به مناسبت  ۲۵ نوامبر، روز جهانی رفع خشونت از زنان ۱۶ نوامبر ساعت ۱۴ در میدان « هرمن»  شهر برلین یک گردهمایی برگزار کرد.در این برنامه ۱۸۰ تا ۲۰۰ نفر زن شرکت داشتند.محتوای برنامه را موزیک، اجرای همخوانی سرود نان و رز و سخنرانی های مختلفِ کوتاه و اطلاع بخش به عموم تشکیل داده بود. در این سخنرانی ها به معضلات و خشونت های عمده ای که بر زنان آشکارا و غیر آشکار اعمال می شوند، اشاره داشت: ادامه مطلب »

آمنه شهبازی؛ آمده بود پای تیرخورده کسی را ببندد از پشت به گردن خودش شلیک کردند

آمنه شهبازی ۳۴ ساله یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در شهر کرج است. او یکشنبه ۲۶ آبان ماه در مارلیک کرج هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفته است.آمنه خانه‌دار و مادر امیر حسین پانزده ساله، مرصاد دوازده ساله و باران چهار ساله بود. همسرش پیک موتوری است. به گفته این فرد مطلع جنازه آمنه را تحویل نمی‌دادند ادامه مطلب »

خشونت علیه زنان توانیاب و ناشنوا

در کانادا، زنان توانیاب که تفاوت های جسمی با سایر زنان دارند، دو تا سه برابر زنانی که بدون آن تفاوت ها و مسائل جسمی زندگی می گذرانند، خشونت را تجربه می کنند. مشابه جوامعی که با تبعیض و ستم روبرو هستند، زنان توانیاب و ناشنوا نیز در معرض خطر خشونت مبتنی بر جنسیت هستند. تبعیض ها و نابرابری های اجتماعی بر نحوه برخورد آن ها از خشونت و پیامدهای آن تأثیر می گذارد ادامه مطلب »

یک استاد دانشگاه : مردم دیگر خواستار تغییر در چارچوب جمهوری اسلامی نیستند

او می‌گوید حجم ماجرایی که شاهدش بوده بسیار بزرگ‌تر از چندین و چند ویدیویی است که باوجود قطعی اینترنت در رسانه‌های بیرون از ایران منتشرشده و احتمالا با گشایش مسیر اینترنت، مردم بخش‌های بیشتری از واقعیت را منتشر خواهند کرد. شعار اصلاح‌طلب اصولگرا، دیگه تموم ماجرا» که در دی ۱۳۹۶ مطرح شد، دیگر صرفا یک شعار نیست، بلکه یک گذار سیاسی حقیقی است.. آن‌ها می‌خواهند کسری بودجه خود را نه از طریق کاهش اختلاس‌ها بلکه از گرده مردم جبران کنند و مردم ایران دیگر تن به آن‌همه افلاس نخواهند داد…/ ادامه مطلب »

بیانیه مشترک تعدادی از فعالان سیاسی مدنی در حمایت از اعتراضات مردم

چرا آنان که قرار بود حقوقدان باشند به منش امنیتی- نظامی خود بازگشته اند؟ کدام مقامی از اینکه اعتراض فرودستان شهری را سرکوب کرده به خود خواهد بالید؟ بر فرض که خون‌ها شسته شوند، بر فرض که فقرا به زندگی سراسر رنج خود باز گردند، بر فرض که جوانان عاصی در گوشه ای پنهان شوند، بر فرض که دانشجویان راهی بازداشتگاه شده و یا سرخورده به کلاس‌ها برگردند، بر فرض همه‌ی اینها آیا نمی توان پیش‌بینی کرد که در آینده‌ شعله‌های اعتراض باز هم افروخته خواهد شد؟…/ ادامه مطلب »

بالاترین آمار چندهمسری در سیستان و بلوچستان و هرمزگان

در ماه‌های اخیر تبلیغ چندهمسری در ایران افزایش داشته و در رسانه‌ها نیز بازتاب گسترده‌ای یافته است. در حالی‌که مسئله چندهمسری بار دیگر در ایران برجسته شده است، رسانه‌های ایران آمار چندهمسری در استان‌های مختلف را منتشر کرده‌اند. بر این اساس استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بالاترین و استان سمنان پایین‌ترین آمار چندهمسری را دارند.´´/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی