امروز:   فروردین ۱۶, ۱۳۹۹    
فيسبوک
فوریه 2020
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
آخرین نوشته ها

Archive for اسفند ۳ام, ۱۳۹۸

گرمخانه بانوان، زندگی در جایی «مثل مرده ها»

ساعت ۷ شب است که وارد خیابان …. می شوم، منطقه ای که حتی اگر در روشنایی روز و به همراه خانواده به آن سر بزنی، به دلیل زمین های وسیع رها شده و سوله های بی در و پیکرش، خوفناک است چه برسد به این که یک زن بی پناه باشی و بخواهی شبانه و تنها برای رسیدن به گرمخانه در آن قدم بگذاری…/ ادامه مطلب »

تشکل های دانشجوئی: خیابان، مجلس ماست؛ مبارزه علیه ظلم و نابرابری، قانون‌ مان

انتخابات در حکومت همواره وسیله‌ای بوده است برای توجیه و پوشش گذاشتن بر جنایت‌هایی که از ابتدای تشکیل شدنش تا به حال مرتکب شده است. دروغ‌بافی‌های پس از جنایت سپاه پاسداران در دی‌ماه امسال و کشتار بی‌سابقه مردم در آبان‌ماه را فراموش نکرده‌ایم، با تمام گوشت و پوست و خون‌مان چهل سال زندگی در فضای اعدام، کشتار، سرکوب، تبعیض و نابرابری را احساس کرده‌ایم و خوب می‌دانیم با تداوم وضع موجود هیچ آینده‌ای در انتظارمان نیست و بی‌کاری و بی‌گاری تنها برنامه عملی حکومت است…/ ادامه مطلب »

چوپان دروغگو و ویروس کرونای خودکامگی

در کتاب فارسی دوم ابتدائی داستان «چوپان دروغگو» را همگی خوانده ایم. چوپان خامی که گاه گاه به دروغ فریاد می زد: گرگ گرگ! وقتی اهالی روستا برای نجات جان گوسفندان و چوپان به سوی او می دویدند درمی یافتند که گرگی در کار نبوده و چوپان آنها را بازی داده است. وقتی که حقیقتا گرگ به گله گوسفندان زد و چوپان کمک خواست هیچکس فریاد او را باور نکرد و به کمک او نشتافت. گرگ همه گوسفندانش را درید. این داستان با الهام از هانری ریش شاعر فرانسوی قرن هجدهم به فارسی برگردانده شده و اصل آن هم از یونان باستان آمده است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی