امروز:   فروردین ۱۷, ۱۳۹۹    
فيسبوک
آوریل 2020
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
آخرین نوشته ها

ندا ناجی هنوز آزاد نشده است!

ندا ناجی اکنون ۱۸۷ روز است که در بازداشت موقت است. او ۴۰ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین و تحت بازجویی بود. پس از اتمام بازجویی‌ها به زندان قرچک منتقل شد. اما حدود یک ماه بعد پس از انتشار خبر ضرب و شتم او و تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در زندان قرچک او را به بند نسوان زندان اوین منتقل کردند

 

 

***

 

 

با آزادی موقت مرضیه امیری و عاطفه رنگریز در ۴ آبان ماه، #ندا_ناجی آخرین تن از نزدیک به ۵۰ بازداشتی روز کارگر است که همچنان در بازداشت موقت به سر می‌برد. طبق ابلاغیه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ندا ناجی روز ۲۲ آبان ماه برگزار خواهد شد.

▪️ندا ناجی اکنون ۱۸۷ روز است که در بازداشت موقت است. او ۴۰ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین و تحت بازجویی بود. پس از اتمام بازجویی‌ها به زندان قرچک منتقل شد. اما حدود یک ماه بعد پس از انتشار خبر ضرب و شتم او و تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در زندان قرچک او را به بند نسوان زندان اوین منتقل کردند.

▪️تا کنون احکام صادره برای بازداشت شدگان روز کارگر به شرح زیر است: مرضیه امیری ۱۰‌سال و ۶ ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق، عاطفه رنگریز ۱۱ سال و ۶ ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق، ناهید خداجو ۶ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق، حسن سعیدی ۵ سال زندان، نسرین جوادی ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و رسول طالب مقدم ۲ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید. کلیه‌ی این احکام در مرحله‌ی بدوی صادر شده اند.

▪️تعدادی دیگر از بازداشت‌شدگان روز کارگر همچون آنیشا اسداللهی منتظر ابلاغ حکم یا چون ندا ناجی در انتظار برگزاری دادگاه بدوی هستند. شعبه رسیدگی‌کننده به اتهامات مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه و شعبه رسیدگی‌کننده به اتهامات حسن سعیدی، نسرین جوادی و ناهید خداجو شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری بوده است.

▪️بازداشت تجمع کنندگان در روز کارگر، صدور احکام سنگین، بازداشت موقت طولانی و عدم پذیرش وثیقه‌ی صادره در این مدت مورد اعتراض فعالان مدنی و بازداشت‌شدگان بوده است. عاطفه رنگریز در اعتراض به این وضعیت ۷ روز پایانی بازداشت خود را در اعتصاب غذا به سر برد. همچنین نامه‌ی چهارنفره‌ای از بند نسوان زندان اوین نوشته و منتشر شد و فعالان مدنی و سیاسی در قالب بیانیه‌ها و متن‌هایی اعتراض خود را به وضعیت بازداشت‌شدگان روز کارگر اعلام و از آنان حمایت کردند.

کمپین باز داشت شدگان روز کارگر

۱۲ آبان ۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی