امروز:   دی ۲۸, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2020
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
آخرین نوشته ها

تظاهرات “جمعه ها برای آیندگان”

روز جمعه ۲۹ نوامبر ده ها هزار نفر در تظاهرات « جمعه ها برای آیندگان » در شهر برلین شرکت داشتند . آنها ابتدا در جلوی دروازه «براندن بورک» تجمع، از آنجا راهپیمایی و سپس به محل تجمع خود بازگشتند که در مجموع از ساعت ۱۲:۳۰سه ساعت بطول انجامید..مصادف با این تظاهرات، آلودگی هوا در کشور ایران هم در بالاترین سطح خودش است بطوریکه به نقل از رسانه های داخلی در روزهای اخیرا نزدیک به ۱۳ هزار نفر مبتلا به ناراحتی های تنفسی و قلبی در چنین هوایی نیاز اورژانسی به بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی داشته اند

 

 

***

 

 

روز جمعه ۲۹ نوامبر ده ها هزار نفر در تظاهرات « جمعه ها برای آیندگان » در شهر برلین شرکت داشتند . آنها ابتدا در جلوی دروازه «براندن بورک» تجمع، از آنجا راهپیمایی و سپس به محل تجمع خود بازگشتند که در مجموع از ساعت ۱۲:۳۰سه ساعت بطول انجامید.

بیشتر شرکت کننده ها دانش آموزان و جوانان بودند. آنها در شعارهایشان سیاست ائتلاف نیروهای سیاسی حاکم در آلمان را در خصوص مبارزه با آلودگی محیط زیست مثل متوقف کردن استخراج زغال سنگ حرکتی لاک پشتی و یا منفعل می بینند. راه حل پیشنهادی دیگر بستن مالیات هرچه سنگین تر به صنایعی که تولید آلودگی می کنند، است. بدین ترتیب موجب محدودیت هرچه بیشتر عوامل آلودگی محیط زیست است. این نوجوانان و جوانان نگران آینده ی جامعه انسانی هستند. بخش عمده ای از آنها در شعارهایشان دلیل شرایط بحرانی محیط زیست را، اساسا اعمال سیاست ناشی از ماهیت سرمایه داری حاکم در کشورها می ببنند از آنجائیکه صاحبان پول و قدرت فقط به فکر سود هرچه بیشتر و  جوانب تخریبی زیاده خواهی آنها غیرقابل اهمیت است.

از جمله ی فعالیت دیگر برای حفظ  زیست انسانی مبارزه علیه تولید انرژی اتمی است که تولید آن تواما با خود جنگ و گرسنگی به ارمغان دارد.

مصادف با این تظاهرات، آلودگی هوا در کشور ایران هم در بالاترین سطح خودش است بطوریکه به نقل از رسانه های داخلی در روزهای اخیرا نزدیک به ۱۳ هزار نفر مبتلا به ناراحتی های تنفسی و قلبی در چنین هوایی نیاز اورژانسی به بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی داشته اند. مراجعه کنندگان عمدتا از استان های تهران، اصفهان و البرز بوده اند. حتی در این ارتباط مدارس و دانشگاه های استان تهران روز شنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام شد و این تعطیلی ها کماکان ادامه دارد.

در ضمن قابل یادآوری است که برعکس کشورهای دیگر فعالیت برای محیط زیست در ایران علیه امنیت ملی خوانده و فعالان آن مجازات، به زندان های طولانی مدت محکوم و محبوس می شوند.

آذین – ۱۰ آذر ۹۸

 

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی