امروز:   بهمن ۸, ۱۳۹۸    

حکم ۷۰ ضربه شلاق یک زن ۸۰ ساله در خوی اجرا شد

بنا به‌اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، روز پنج‌شنبه، ۷ آذرماه، یک پیرزن ۸۰ ساله به نام «سلبی مرندی» به دفتر اجرای احکام دادگستری شهر خوی احضار شده و پس از اجرای حکم ٧٠ ضربه شلاق در وضعیتی نامساعد و در حالی که توانایی حرکتی خود را از دست داده، جهت اجرای حکم ۸ ماه حبس به بند زنان زندان این شهر منتقل شده است. پسر خانم سلبی مرندی به نام «بهروز زینال‌نژاد»، زندانی متوفی محبوس در زندان خوی بوده. این زندانی جرائم عادی در تاریخ ۲۵ دی‌ماه سال گذشته درحالی‌که در اعتراض به‌عدم تمدید مرخصی‌اش با دوختن‌ لب‌های خود دست به اعتصاب غذا زده بوده، در پنجمین روز اعتصاب به‌طرز مشکوکی فوت می‌کند و مسئولین زندان خوی علت فوت وی را «خودکشی» عنوان کرده بودند…

خانواده این زندانی پس از مشاهده جنازه ادعای خودکشی با بند کفش را رد کرده و جهت پیگیری به دفتر رئیس زندان مراجعه کرده بودند، اما رفتار نامناسب رئیس زندان و قاضی ناظر بر زندان با آنها منجر به بروز درگیری و تخریب برخی وسائل دفتر زندان شده بود.
به دنبال این اتفاق، رئیس وقت زندان و قاضی ناظر بر زندان خوی از این خانواده شکایت کرده و دادگاه عمومی خوی «سلبی مرندی»، مادر خانواده و «عاطفه زینال‌نژاد»، دختر خانواده را هر کدام به ۷۰ ضربه شلاق و ۸ ماه حبس محکوم کرده بود. عاطفه زینال‌نژاد از معرفی کردن خود به دادگاه تاکنون خودداری کرده است.

شبکه حقوق بشر کردستان ـ ۱۱ آذر ۱۳۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی