امروز:   فروردین ۱۴, ۱۳۹۹    
فيسبوک
آوریل 2020
د س چ پ ج ش ی
« مارس    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
آخرین نوشته ها

مشارکت اقتصادی زنان در ایران ۱۶.۹ درصد است

مشارکت اقتصادی زنان در ایران ۱۶.۹ درصد استمعاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت سرمایه‌های اجتماعی برای نیل به توسعه پایدار و متوازن تاکید و بیان کرد: با این وجود «نرخ مشارکت اقتصادی زنان» به‌عنوان یک سرمایه مهم اجتماعی در ایران هنوز ۱۶.۹ درصد است.
زهرا جواهریان روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با حضور معاون رییس جمهوری افزود: زنان و مردان ایرانی می‌بایست دوشادوش و همگام با یکدیگر برای رسیدن کشور به توسعه پایدار ایفای نقش کنند.
وی در ادامه به تصویب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده برای خراسان رضوی در همین نشست اشاره و بیان کرد: این سند در همه استانهای کشور در دست تدوین و اجرا است.
“سند ارتقای زنان و خانواده” با هدف فراهم‌کردن زمینه ارتقای زنان، افزایش مشارکت آنان در حوزه‌های مختلف فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی و همچنین تحقق عدالت جنسیتی تاکنون در ۲۰ استان کشور مدون و تصویب شده است. با تصویب امروز سوم بهمن ماه این سند در خراسان رضوی تعداد اسناد تصویب شده ارتقای زنان و خانواده در سطح کشور به ۲۱ مورد رسید.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: گروههای ویژه کارشناسان در سطوح استانی و ملی هم‌اینک بر نحوه عملکرد و تحقق “سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده ” نظارت دارند.
وی در ادامه همچنین گفت: خراسان رضوی بر اساس “اطلس وضعیت زنان و خانواده” از نظر تعداد زنان سرپرست خانوار رتبه دوم کشور را دارد لذا باید برای توانمندسازی زنان در این استان اقدامات بیشتری صورت گیرد.
جواهریان افزود: خراسان رضوی در شاخص تعداد “دختران بازمانده از تحصیل” نیز سومین استان کشور است اما از لحاظ تعداد زنان دانش‌آموخته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا رتبه پنجم کشور را در کشور دارد.
وی به وضعیت مدیریت زنان هم اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی در شاخص وضعیت مدیریت زنان بیست و هفتمین استان در سطح کشور است. بنابراین می‌بایست این استان برای بهبود شاخص مدیریت زنان نیز تلاش کند.
در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در حوزه زنان و خانواده، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده خراسان رضوی به تصویب رسید و یک تفاهمنامه همکاری نیز بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و استانداری خراسان رضوی در حوزه امور زنان و خانواده امضا شد.

ایرنا ـ ۳ دی ۱۳۹۸

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی