امروز:   تیر ۲۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
جولای 2019
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

بان کی مون در نشست ˈافزایش دسترسی زنان به عدالتˈ: زنان نماد عدالت در جوامع هستند


دبیرکل سازمان ملل متحد در حاشیه اجلاس عالی ˈحاکمیت قانونˈ در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به موارد خشونت علیه زنان، توانمندسازی و افزایش مشارکت این قشر را در جهت رشد کلیت یک جامعه دانست و خواستار قانون گذاری در جهت کاستن از بی عدالتی و ظلم نسبت به زنان شد./

****

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در نشست ˈافزایش دسترسی زنان به عدالتˈ در نیویورک گفت که زنان نماد عدالت در جوامع بشری هستند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این نشست که در حاشیه اجلاس عالی ˈحاکمیت قانونˈ در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به موارد خشونت علیه زنان، توانمندسازی و افزایش مشارکت این قشر را در جهت رشد کلیت یک جامعه دانست و خواستار قانون گذاری در جهت کاستن از بی عدالتی و ظلم نسبت به زنان شد.

به گزارش خبرگزاری وفا ، ˈ میشل باشلی ˈ نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور زنان نیز گفت: بیش از ۱۰۰ کشور مانند هند و گواتمالا در دنیا هستند که قوانین محدود کننده ای برای زنان وضع می کنند.

وی زنان فقیر و آنان که از اقلیت های اجتماعی و مذهبی هستند، بیش از پیش در معرض خطر قوانین نابرابر دانست و بر توجه سازمان ملل به این مساله تاکید کرد.

نشست ˈافزایش دسترسی زنان به عدالتˈ که توسط دو کشور فنلاند و آفریقای جنوبی سازمان داده شده بود، همچنین شاهد سخنرانی مقامات بین المللی و برخی فعالان حقوق زنان درباره دسترسی زنان به عدالت در چارچوب سنت و قوانین بود.

این نشست در حاشیه اجلاس عالی ˈحاکمیت قانونˈ در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد که در ان رهبران و مقامات بیش از هشتاد کشور با هدف تاکید بر رابطه تنگاتنگ حاکمیت قانون در سطوح ملی و بین المللی و تاثیر ان بر رشد اقتصادی و ریشه کنی فقر شرکت داشتند.

رهبران شرکت کننده در نشست حاکمیت قانون سازمان ملل به نقش قانون به عنوان عاملی بنیادین برای جلوگیری از جنگ تاکید کردند و نقش جهان شمولی قوانین انسانی و اهمیت دادگاه بین المللی جرائم را مهم دانستند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در سخنرانی افتتاحیه این اجلاس از سران کشورهای شرکت کننده خواست تا در اجرای برابری قانونی در سطوح ملی و بین المللی بکوشند.

وی از رهبران کشورها خواست تا در تمامی زمان ها بالاترین سطح قانون مداری را در کشور خود و در تمامی موارد تصمیم گیری سیاسی اجرا کنند.

خبرگزاری وفا – ۹۱٫۷٫۴

این مطلب را ارسال کنید: بالاترین Twitter
Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته است

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی